školka

Šikana v mateřské školce: Učitelky měly týrat malého chlapce (5)

Možnou šikanu nejméně jednoho svěřeného dítěte prověřují pracovníci Sociálního odboru a také vedení obce v mateřské škole v Jamném na Jihlavsku. Šikany se měly dopouštět hned dvě učitelky ve školce.

K šikaně mělo docházet v mateřské škole v Jamném na Jihlavsku. Vše nahlásili rodiče ostatních dětí ze školky. Dvě učitelky měly šikanovat nejméně jednoho 5letého chlapce.

"Je tam velká šikana, sprchování studenou vodou, zavírání do místnosti s úklidovými prostředky. Zavírá se tam chlapec a nedostává celý den jídlo a pití," řekla TV Nova svědkyně šikany.

Kromě psychického nátlaku údajně mělo jít i o fyzické napadání chlapečka. "Je na něm pácháno i fyzické násilí jako tahání za ruce, mačkaní rukou až tam zůstává obtisk," prozradila svědkyně šikany.

Případ už začal řešit sociální odbor, obec jako zřizovatel i vedení základní školy pod kterou mateřinka spadá. Mělo dojít k šikanování dítěte ve školce ze strany vedoucí učitelky a učitelky," řekla TV Nova Miluše Marešová, ředitelka ZŠ a MŠ Jamné.

Související obsah

"Náš odbor okamžitě začal věc řešit, oslovil zřizovatele a vyžádal si vyjádření, v tuto chvíli čekáme na reakci, " uvedl Radek Tulis, mluvčí jihlavského magistrátu.

"To, co jsme se dozvěděli, je poměrně závažné a řešíme to i s maminkou, které se to týká," dodala Miluše Marešová, ředitelka ZŠ a MŠ Jamné.

Související obsah

Prověřovat se bude i to - jestli terčem šikany nemohly být i další děti. Pokud by se vše potvrdilo přijdou pro obě učitelky tvrdé tresty. "Tam zůstává jenom jedna možnost, bezpodmínečné vyhození z práce, " uvedla nekompromisně ředitelka Marešová.

Reakci jedné z učitelek, které se šikany měly dopouštět, uvidíte v 19:30 v Televizních novinách.

ČTĚTE TAKÉ:

Šikanují vám dítě? Poznejte to na jeho chování
VAŠE PŘÍBĚHY: Udala jsem holku, co mě šikanovala. Co přišlo pak?

FOTO: Tuhle krásnou brunetku ve škole šikanovali! Důvod je patrný už na první pohled

vbo, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz