Mosul

ISIS posílá děti na smrt: Chlapec spáchal sebevražedný útok!

Jen pár dní poté, co Islámský stát oznámil, že k útokům bude používat drony s připevněnými bombami, přišlo další šokující video. V něm malý chlapec vyjíždí v dodávce vstříc své smrti ve jménu ISIS. Video končí výbuchem auta v ulicích Mosulu, který organizace ovládá už od roku 2014.

V nahrávce nejdřív figuruje sám malý chlapec, kromě jiného se objevuje i se zbraní v ruce. Poté jde vidět, jak nastupuje do vozidla na místo řidiče a vyjíždí vstříc vlastní smrti.

Související obsah

Následují záběry z ptačí perspektivy, které ukazují, jak se chlapec v autě odpálí přímo v ulicích druhého největšího města Iráku. Islámský stát tak opět prokázal, že ani takovéto nechutné praktiky mu nejsou cizí.

Není to však poprvé, co se ISIS pokusil zneužít děti k sebevražedným útokům. Podobné praktiky používá také podobná skupina v Nigérii, Boko Haram. Ta nedávno využila k útokům ženy s kojenci, kteří maskovali pásy s náložemi upevněné na tělech žen.

Džihádisté ale v poslední době přicházejí i s dalšími strategiemi. Islámský stát například začal využívat k útokům drony s připevněnými náložemi, které spouští přímo nad obydlená místa.

 Ani o tom se nebáli zveřejnit video:

TN.cz / nor

K tématu Mosul

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz