Rok

HOROSKOP: Vítejte v roce Ohnivého kohouta! Jaký bude?

HOROSKOP: Vítejte v roce Ohnivého kohouta! Jaký bude?
Zdroj: ČTK

Nový rok je tady! Tedy čínský lunární. A Čína šílí. Symbol nadcházejícího roku - Kohout - dnes o půlnoci střídá Opici. A Čína z toho tradičně šílí tak, že to dokonce po celém světě zvedlo cenu zlata. Právě zlaté šperky si Číňané s příchodem nového roku předávají jako dárky.

Oslava lunárního nového roku je v Číně a potažmo celé jihovýchodní Asii nejvýznamnějším tradičním svátkem. Nemá pevné datum - to kolísá mezi 21. lednem a 20. únorem. Oslavy trvají patnáct dní! Nový rok začíná s druhým novým měsícem po zimním slunovratu (letos právě 28. ledna) a končí patnáctým dnem, kterému se říká Svátek lampionů.

Čínané si v této době také dávají dárky - typicky jsou v oblibě zlaté šperky. A čínská poptávka po zlatě je v tuto dobu tak silná, že vyhnala nahoru cenu zlatého kovu na celém světě.

Související obsah

Dneškem tedy končí rok Rudé ohnivé opice a nastupuje rok Ohnivého kohouta, který skončí 15. února 2018. Zatímco opice představovala podle čínské astrologie nečekané zvraty a překvapení a obecně ji Asiaté pokládají za nevyzpytatelnou, Kohout prý je a bude úplně jiný.

V nastávajícím roce Ohnivého kohouta byste si měli odpočinout. Kohout prý totiž patří mezi nekonfliktní znamení a naopak bude přát rodinným i soukromým vztahům. Pokud k tomu přidáte vlastní píli, trpělivost a důvtip, je možné očekávat i úspěchy v práci.

Související obsah

Výkladu znamení Kohouta se věnuje například i web spektrumzdravi.cz, který doporučuje nebát se nových výzev, protože v příštím roce totiž bude štěstí přát odvážným. Neměli byste se vrhat do razantních změn, ale spoléhat se raději na ověřené a tradiční postupy. Nastane prý vhodná doba k plánování budoucnosti i investicím.

Kohout je rozvážný, proto byste v příštím roce měli případné neshody řešit domluvou a ne hádkami. Kohout vás bude po celý rok nabádat k pořádkumilovnosti, budete také více pracovití. Následující rok bude údajně vhodný pro navázání vážného vztahu nebo založení rodiny, pro Kohouta jsou totiž rodinné vztahy ty vůbec nejdůležitější.

Související obsah

Nešetřete chválou a naučte se ocenit ostatní. Jelikož je Kohout parádivý, budete se také vy příští rok více zajímat o módu a vlastní vizáž. Cílem tohoto zvířete je totiž ozvláštnit se a vyčlenit se z davu. Rok Ohnivého kohouta příliš nenahrává rychlým kariérním postupům, budou vyžadovat tvrdou píli. Pokud se vám ale naskytne příležitost k vedení, skočte po ní.

Lidé narození ve znamení Kohouta se pyšní kreativitou, tvrdě pracují, jsou cílevědomí a dosahují nadprůměrných výkonů. Jejich slabinou je, že často neberou ohled na ostatní. Mají smysl pro intuici a dokážou snadno řešit nečekané situace. Poslední rok Kohouta jsme si prožili v roce 2005.

Barvy Kohouta: královská fialová, modré odstíny, vínová

Šťastná čísla: 7,6

Nejlepší období roku: podzim, zvláště pak září

Osobnosti ve znamení Kohouta: Serena Williams, Catherine Zeta Jones, Eric Clapton, Matthew Perry

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ROZHODUJÍCÍ ČAS: Víte, v kolik hodin jste se narodili? Prozradí to o vás hned několik věcí!

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz