Číňan

Nejbohatší Číňan hledá dědice! Jeho syn odmítl 122 miliard dolarů

Nejbohatší Číňan hledá dědice! Jeho syn odmítl 122 miliard dolarů
Zdroj: Profimedia

Nejbohatší muž Číny Wang Jianlin (62) hledá nového dědice. Jeho jediný syn totiž odmítl majetek v hodnotě 122 miliard dolarů (3 biliony korun). Zahrnuje nákupní centra, luxusní hotely, zábavní parky, sportovní kluby a mnoho dalšího.

Wang Jianlin (62), zakladatel největší soukromé developerské firmy na světě Dalian Wanda Group, se ocitl v poněkud prekérní situaci. Jeho jediný syn Wang Sicong (28) odmítl přijmout za dědictví majetek v hodnotě 122 miliard dolarů a on těď musí hledat náhradníka.

"Ptal jsem se syna na plány ohledně nástupnictví a on řekl, že nechce žít takový život jako já," prohlásil Wang na víkendovém setkání podnikatelů.

Související obsah

"Zřejmě mají mladí lidé vlastní plány a priority. Pravděpodobně bude lepší svěřit majetek do rukou profesionálních manažerů," odtušil Jianlin. "Máme několik vhodných kandidátů na tuto pozici," dodal. 

Wang Sicong je ředitelem otcova obrovského impéria, má tak nárok na dvě procenta z celkového podílu, informuje portál South China Morning Post. A "šťastný" je i jeho pes. Ten nosí chytré hodinky od Applu, jejichž hodnota přesahuje 820 liber (přes 26 tisíc korun). Této částky nedosahuje ani průměrný měsíční plat čínského úředníka ve velkém městě.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz