Radka Kolářová

Radka z Ulice promluvila o kleptomanii: Řekla, jak to praskne!

Seriál Ulice patří k nejoblíbenějším pořadům na televizi Nova. A jeho tvůrci se v něm často věnují palčivým společenských otázkám - stalking, těhotenství mladistvých a v současné době i kleptomanie. S tou se potýká vrchní sestra Radka Kolářová.

Když Josef představoval Radku dceři Veronice a její rodině, vypadala jako správná ženská - i když se možná pletla do rodinných záležitostí víc, než by bylo Veronice po chuti. Postupně se ale ukázalo, že vrchní sestra má temné tajemství - trpí totiž kleptomanií.

Začalo to krádeží sardinek na parkovišti obchodního domu, pak ji nařkli z krádeže i na dovolené. "U Radky se tato porucha projevuje většinou po nějaké stresové situaci. Ona je vrchní sestra v nemocnici, takže ten stres tam asi je. Ona prostě musí, má nutkání něco vzít," řekla ve Snídani s Novou představitelka Radky Zuzana Slavíková.

"Myslím, že zrovna dneska se její problém zase projeví. A bude přistižena. Takže se k tomu částečně přizná a budou s tím spojeny další problémy," dodala.

Zuzana přiznala, že se na roli kleptomanky připravovala. "Zkoušela jsem si, jak co nejrychleji něco sebrat," smála se. "V roli Radky se cítím dobře. Když si ale představím, že bych měla mít stejné potíže, tak je to asi velký problém," zakončila.

Související obsah

O kleptomanii se ve Snídani rozpovídala také psycholožka Karolina Diallo. "Většinou jsou to drobnosti, které lidé kradou. Ti lidé je vůbec nepotřebují. Často to dopadá tak, že buď ty předměty někde zahodí nebo je dají přátelům, někdy je také vrací zpátky do regálů," popsala. Podle ní se kleptomani za svůj problém velmi stydí a málokdy vyhledají pomoc.

"Trpí jí šest lidí z tisíce, ze dvou třetin jsou to ženy. Nabízí se ale úvaha, že u žen, které kradou, se většinou psychologové snaží přijít na nějakou diagnózu. Muži, kteří kradou, jdou obvykle rovnou před soud," dodala.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Radka Kolářová

U Maléřových to opět nabere na obrátkách. Jak zasáhne Josef?

U Maléřových to opět nabere na obrátkách. Jak zasáhne Josef?

Praskne to! Jak si Filipa podají Radka, Martin a Josef?

Praskne to! Jak si Filipa podají Radka, Martin a Josef?

Je to venku! Co všechno prozradí dědovi Filip?

Je to venku! Co všechno prozradí dědovi Filip?

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz