Dívka

Přišly o 4 minuty pozdě k lékaři, odmítl je vyšetřit. Dívka zemřela!

Přišly o 4 minuty pozdě k lékaři, odmítl je vyšetřit. Dívka zemřela!
Zdroj: Profimedia

Otřesný případ lékařského pochybení řeší v těchto dnech v Británii. Lékařka odmítla vyšetřit pětiletou holčičku, na kontrolu totiž přišla o čtyři minuty později. Dívenka o pár hodin později zemřela na astmatický záchvat.

Tragédie se stala v lednu roku 2015, rodina ale dodnes volá po spravedlnosti. Informuje o tom BBC. Pětiletá Ellie-May Clarková z Newportu trpěla silným astmatem. V osudný den měla jít na kontrolu ke specialistovi, k lékaři ale s matkou přišly o čtyři minuty později.

Doktorka Joanne Roweová odmítla dívenku kvůli několikaminutovému zpoždění vyšetřit. Argumentovala tím, že v té době už v ordinaci měla jiného pacienta, později se ukázalo, že to nebyla pravda. Holčičku i s maminkou poslala domů, aniž by se zeptala na její stav. Řekla jim, ať přijdou zítra. Praktická lékařka ji přitom informovala o tom, jak špatný dívčin stav je.

"Přišly později jen o pár minut, Shanice (matka Ellie-May) dokonce na recepci volala, že budou mít menší zpoždění," popsala pro BBC dívenčina babička. "Doktorka Roweová je ale poslala pryč. Její rozhodnutí stálo naši malou holčičku život," posteskla si žena.

Související obsah

Holčička zemřela o pouhých pět hodin později. V půl jedenácté večer dostala silný astmatický záchvat a přestala dýchat. Lékaři se ji pokoušeli oživit více než půl hodiny, bohužel marně.

Doktorka dostala půlroční zákaz činnosti, pět let bude mít také záznam v rejstříku. Podle informací BBC si našla nové místo na klinice v Cardiffu. Rodina se do dnešního dne nedočkala jediné omluvy, na lékařku podala trestní oznámení a usiluje o to, aby už nikdy nemohla vykonávat lékařskou praxi.

mom, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz