Vaše téma

Vaše téma: Jan Platil o největších hrozbách a pokušeních ve sportu

Dnes byl hostem pořadu Vaše téma bývalý hokejový reprezentant České republiky a dlouholetý hráč ruské KHL Jan Platil. Moderátor Lukáš Jůdl se ptal na to, jaké jsou největší hrozby a pokušení pro profesionálního sportovce, ale i na to, jak je těžké se vyrovnat s koncem sportovní kariéry. Řeč byla i o dlouhověkosti Jaromíra Jágra.

Po loňské sezoně ukončil hokejista Jan Platil svou kariéru. Odchovanec kladenského hokeje strávil čtyři sezony v ruské KHL, v nižších zámořských soutěžích a zahrál si i na mistrovství světa 2007 v Moskvě.

 Staňte se fanouškem pořadu Vaše téma na Facebooku!

V rozhovoru pro Vaše téma Platil otevřeně přiznal, že mezi hokejisty je největším pokušením alkohol a drogy. "To jsou největší hrozby," ale těch je podle bývalého ostrého beka víc. "Po skončení kariéry trpí sportovec depresemi," zdůarznil v rámci této problematiky.

A co Jaromír Jágr? Je skutečně takový abstinent? "U Jardy byl s nadsázkou největším úletem, když si dal tatranku. Je to člověk, který žije hokejem a vzhledem k tomu, že nemá rodinu, může si dovolit dávat hokeji úplně všechno," dodal s humorem Platil.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vaše téma

Důležité Události

Píše se na Deník.cz