Bydlení

Dívka (14) sama postavila dům! Uctila tak památku mrtvého otce

Dívka (14) sama postavila dům! Uctila tak památku mrtvého otce
Zdroj: Suzannah Kolbeck

Školačka Sicily měla zlomené srdce, když její otec nečekaně zemřel. S tatínkem měla velké plány - chtěli společně postavit zahradní domeček, už to ale nestihli. Dívka se dům rozhodla sama dokončit a uctít tak jeho památku.

Sicily Colbecková dokázala něco neuvěřitelného. Vlastníma rukama postavila domeček v americkém městě Baltimore. S projektem jí měl pomáhat její otec. Zvládl postavit jen základy, po měsíci společné výstavby zemřel při dopravní nehodě.

Dívence trvalo rok, než v sobě našla sílu ve stavbě pokračovat. Motivovala ji její máma, která své dceři také pomohla sehnat peníze. Založila sbírku na internetu. Jen za pár týdnů vybrala více než 50 tisíc korun. Zbytek nákladů dívce uhradila.

Cizí lidé však nebyli jediní, kteří chtěli dívence pomoci splnit sen. Mnoho sousedů přiložilo ruku k dílu. Sicily pomoc potřebovala, ale hodně věcí už uměla od svého otce.

Obydlí postavila na zahradě své rodiny. Uctila tak památku svého otce. Důvodů ale měla několik. "Moje rozhodnutí postavit dům motivovala také touha po svobodě. Věřila jsem, že když to dokážu, zlepší to můj život," řekla Sicily, které bylo v té době jen 14 let.

Související obsah

Dívenka dům nazvala jednoduše "Malý domek". Obydlí má koupelnu, ložnici, kuchyni. "Má vše, co potřebuji ke štěstí," tvrdí. Nyní jí je 16 let. O své zkušenosti se stavbou veřejně mluví na přednáškách a motivuje další mladé lidi, aby si svůj vysněný domek také postavili.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz