Jízdní řád

Od neděle platí nové jízdní řády autobusů! Které se mění u vás?

Od neděle platí nové jízdní řády autobusů! Které se mění u vás?
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Od neděle 5. března se změnily jízdní řády stovek autobusů po celé České republice. Zatímco někde byly spoje úplně zrušeny, jinde naopak přibyly nebo se změnil čas jejich odjezdu. Podívejte se, jestli se změny netýkají i spojů ve vašem okolí.

Na mnoha místech republiky mají od neděle nové jízdní řády. Platit by měly do 9. prosince. Přinášíme vám přehled změn v krajích, kterých se úprava jízdních řádů dotkla. Pro bližší informace se obraťte na vašeho dopravce nebo místní dopravní podnik.


Mezi nejvýznamnější změny patří zavedení nových spojů na lince 75 v dopoledních hodinách, zavedení nových spojů na lince 290 či zřízení nové autobusové linky 331 v trase Ostrava - Mošnov, Airport. Více informací na stránkách dopravního systému Moravskoslezského kraje.

Změny v jízdních řádech Moravskoslezský kraj

Typ souboru:pdf

Od celostátně stanoveného termínu změn jízdních řádů veřejné linkové dopravy 5. března 2017 dochází i v Olomouckém kraji k úpravám jízdních řádů autobusových linek. Změny jsou provedeny na základě požadavků měst, obcí i cestujících a v rámci racionalizace veřejné dopravy Olomouckého kraje.

Změny jízdních řádů v jednotlivých okresech najdete ZDE.

Související obsah

Změny se nevyhnuly ani Liberecku, konkrétní spoje najdete TADY. Ke změně v jízdních řádech došlo také na Českolipsku a Novoborsku, Chrastavsku a Hrádecku a na Semilsku. 

Českolipsko a Novoborsko

Typ souboru:pdf

Chrastavsko a Hrádecko

Typ souboru:pdf

Semilsko

Typ souboru:pdf

Změny jízdních řádů v dalších krajích najdete na následující stránce

Jízdní řády autobusů více či méně upravují dopravci ve všech okresech Jihomoravského kraje.

Změny v jízdních řádech Jihočeský kraj

Typ souboru:pdf
 

V Pardubickém kraji se změny týkají některých linek do Hradce Králové. Podívat se na ně můžete ZDE. Dotknuly se ale také linek 12, 14, 24, 25 městské dopravy v Pardubicích. Podrobnosti najdete TADY.

Poptávku cestujících se snažil změnou jízdních řádů uspokojit i Královéhradecký kraj. Zavádí například víkendové spoje z Hradce do Prachovských skal. Změny v jízdních řádech autobusů v jednotlivých okresech najdete ZDE.

Ukončeny naopak byly některé dálkové spoje jedoucí do Prahy. O které se konkrétně jedná, najdete TADY.

Změny jízdních řádů v dalších krajích najdete na následující stránce

Od 5. března upravila jízdní řády autobusů i Praha. Jedná se celkem o 14 linek. Zcela nově je zavedena autobusová linka 386, která je koncipována jako doplňková a bude sloužit převážně k obsluze průmyslové oblasti v Hostivici. Na změny se můžete podívat na stránkách Pražské integrované dopravy.

Související obsah

Jízdní řády doznaly v Ústeckém kraji změn především v okolí Varnsdorfu. Na aktualizované jízdní řády se podívejte ZDE.

Změny v dálkových spojích z Litvínova, Podbořan a Teplic do Prahy najdete TADY.

"Od neděle 5. března 2017 vstupují v platnost změny v jízdních řádech vybraných autobusových linek v rámci I. celostátní změny jízdních řádů veřejné dopravy," upozorňuje dopravce ČSAD. Konkrétní změny najdete ZDE.

U příležitosti celostátní změny jízdních řádů veřejné linkové dopravy ke dni neděle 5. března 2017 dochází k úpravám také u linek 55, 66 a N55 v objednávce obcí Vejprnice a Tlučná. Zrušen je také spoj 1 v 7:17 z Kralovic do Břežan a spoj 2 v 7:30 z Břežan do Kralovic.

Změny jízdních řádů v dalších krajích najdete na následující stránce

Dva jízdní řády se upravují na Mladoboleslavsku Na lince 260040 Mladá Boleslav – Dobrovice – Chudíř pojedou dva odpolední spoje po 12. a 13. hodině o 5 minut dříve, tj. v 12:25 z Mladé Boleslavi, v 13:00 z Kosořic. Důvodem je včasný příjezd zaměstnanců na odpolední směnu do Mladé Boleslavi.

Druhá změna je provedena na nové lince 541360 Liberec – Hodkovice nad Mohelkou – Mladá Boleslav. První ranní spoj z Mladé Boleslavi do Liberce pojede o 15 minut později, tj. v 5:25. Důvodem je umožnění přestupnosti od jiných spojů v Mladé Boleslavi.

Aktuální jízdní řády jednotlivých dopravců najdete na stránkách Koordinátoru veřejné dopravy Zlínského kraje. Významnější změny se týkají pouze ČSAD BUS Uherské Hradiště. 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Další hysterie v MHD: Vy jste, vy jste MAGOOOR! Podívejte se na VIDEO

VIDEO: Lidé vlastními silami hnuli s metrem a osvobodili zraněného muže

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz