Zahraničí

Ve fantazii se meze nekladou: Tohle jsou nejzajímavější interiéry

Ve fantazii se meze nekladou: Tohle jsou nejzajímavější interiéry
Zdroj: Profimedia

Majitelé si své obydlí obvykle snaží přizpůsobit svým vlastním potřebám a vkusu. Některé interiéry jsou opravdu originální! Připravili jsme pro vás ukázku domů, o kterých se díky jejich neobvyklosti psalo po celém světě.

Bydlení z kostela

Zdroj: Profimedia

V anglickém hrabství Hertfordshire je kostel, který byl předělán na velmi originální bydlení. Původně místo sloužilo jako svatostánek, kam se chodívala jako malé dítě modlit i královna Alžběta II. 

Zdroj: Profimedia

Majitel Carmen Redondo ho za posledních 13 let nechal několikrát  zrekonstruovat a z opuštěného kostela se stalo úžasné sídlo.

Související obsah

Místo s vysokými stropy, gotickými oblouky a úzkými okny se ale stále podobá kostelíku. Prvky kostelní architektury zůstaly nápaditě zakomponovány do moderní domácnosti.

Mozaikové obydlí

Zdroj: Profimedia

Imani Rad, který dříve pracoval jako reportér, si přestavěl interiér a zahradu městského domu k obrazu svému. Inspiroval se mozaikami od architekta Antoni Gaudího. Dal průchod své fantazii a barevnými mozaikami vyzdobil celý byt. 

Související obsah

Mozaikou vyzdobil například dveře skříněk, stolky i kuchyňskou linku a koupelnu. Také před domem se Rad rozhodl vytvořit ze společné zahrady oázu klidu podle svého gusta. Přeměňovat ji začal bez svolení. Sousedé ale jeho vkus nesdílejí, a tak byly práce na zahradě nakonec zastaveny.

Historický dům

Zdroj: Profimedia

John Trevillion přeměnil svůj dům v přehlídku historických zákoutí. V tomto obydlí byste nevěřili svým očím - tak, jak byste procházeli z místnosti do místnosti, míjeli byste jednotlivé epochy světových dějin.

Každý pokoj je zařízen v jednom konkrétním stylu a výsledek je neuvěřitelný, často pohádkový. V jednom domě najdete například jídelnu z viktoriánské éry a ložnici v maurském stylu.

 

Související obsah

John vše zařizoval s neuvěřitelnou pečlivostí. Pro své záměry sehnal na 1650 objektů z 27 zemí světa. Mezi nimi jsou například takové zajímavosti, jako soška Buddhy ze santalového dřeva.

Málokoho patrně překvapí suma, kterou do výzdoby domu majitel investoval. Bylo to dohromady půl miliónu liber, tedy přes 16 miliónů korun. Práce na domě mu zabraly 24 let a věnoval jim každý volný víkend.

Samotný dům ho přitom stál dalších 200 tisíc liber (6, 2 miliónů korun).

Přírodní domek

Jasmine a Simone Daleovi z Anglie toužili po životě bez dluhů. Rozhodli se proto vybudovat svůj domov vlastníma rukama a hlavně bez hypotéky.

Simon, který neměl zkušenosti se stavbou, se s manželkou a dětmi přestěhoval do lesa ve Walesu a začal kopat. Za čtyři měsíce postavil ekologický dům, který připomíná obydlí hobitů z Pána prstenů.

 
Vnitřní stěny jsou vyrobeny ze slámy. Hlavními nástroji, který Simon Dale při práci používal, bylo kladivo, motorová pila a dláto. Vybudovat rám domu samozřejmě nebylo jednoduché, proto si nechal poradit, ale jinak vše zvládl sám.

Celkem rodina spotřebovala osm tun slaměných balíků, které stály v přepočtu 22 tisíc korun. Střecha domu je izolována a pokryta zeminou, proto dům zcela splývá s okolní krajinou.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz