Hory

Čtyřicet procent zimních středisek šidilo! Víme, na co si dát pozor

Čtyřicet procent zimních středisek šidilo! Víme, na co si dát pozor
Zdroj: Thinkstockphotos

Téměř 40 % sportovních středisek, které v listopadu a prosinci loňského roku kontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI) porušila zákon. Z 39 kontrolovaných subjektů jich pochybilo 15. Dostaly pokuty ve výši 15 500 korun, nejčastěji za klamání spotřebitele.

"Kontroly byly zaměřeny na fyzické a právnické osoby, u kterých lze předpokládat nabídku a prodej výrobků a poskytování služeb v rámci zimní turistické sezóny. Jednalo se o turisticky zajímavé lokality využívané spotřebiteli převážně v tomto ročním období," uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Nejčastěji docházelo k porušení zákona o ochraně spotřebitele. V 5 případech nebyl spotřebitel řádně informován o ceně nabízených výrobků nebo poskytovaných služeb. Ve 3 případech došlo k nesprávnému účtování, stejný počet prodejců porušil povinnost vydat doklad o zakoupení výrobku s povinnými údaji. Dvakrát inspektoři trestali za to, že písemní informace uvedené u výrobků nebyly v českém jazyce.

Související obsah

"Na základě porušení obecně závazných právních předpisů bylo pravomocně uloženo celkem 9 pokut v hodnotě 15 500 Kč. V rámci kontrolní akce byl vydán zákaz prodeje na 2 ks výrobků, které nesplňovaly požadavky zvláštních právních předpisů. Dále byl vydán zákaz používání 2 kusů měřidel, která neodpovídala obecně závazným právním předpisům, technickým normám, jiným technickým předpisům, popřípadě schválenému typu," dodal Fröhlich.

mom, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz