Bydlení

Nový a levný dům za 24 hodin? 3D tiskárna ho zvládne vytisknout!

S příchodem 3D tiskáren začali lidé tlačit skutečně všechno. Nyní se ruská firma zaměřila i na stavby. Vytiskla rodinný dům za neuvěřitelných 24 hodin. Překvapí vás i nízká cena!

Vytisknutý dům je velký 37 metrů čtverečních. Všechny části obydlí, včetně zdí, byly vytištěny ze směsi betonu za jeden den. Okenní rámy, nátěr a nábytek byly přidány až později. Dům stál v přepočtu 10 tisíc dolarů, tedy bezmála 260 000 korun.

Žlutý domeček vytiskla firma Apis Cor. Stavba se skládá z předsíně, ložnice, obývacího pokoje a kuchyně. I když ho tiskárna vytiskla velmi rychle, vydrží stát údajně až 175 let.

Zatím se jedná o prototyp, ale firma má opravdu velké plány. "Chceme změnit pohled veřejnosti na to, že nelze postavit budovu rychle a současně zajistit její efektivitu a spolehlivost. Naším cílem je stát se největší mezinárodní stavební společností nabízející řešení problémů s ubytováním po celé zeměkouli," řekla Nikita Chen-yun-tai ze společnosti Apis Cor.

Podobné výrobě se věnuje napřiklad i firma v Číně. Společnost použila 3D tiskárnu k výstavbě dvoupatrového domu. Podařilo se, ale trvalo to 45 dní.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz