Zahraničí

"Frau Hitler": Turecký list přirovnal Merkelovou k nacistickému vůdci

"Frau Hitler": Turecký list přirovnal Merkelovou k nacistickému vůdci
Zdroj: Profimedia

Turecký list Güneş v pátek zpodobnil na titulní straně německou kancléřku Angelu Merkelovou jako Hitlera. Fotomontáž vznikla jako projev pokračující krize mezi Tureckem a Evropskou unií.

Fotomontáž zabírá velkou část titulní strany a je na ní německá kancléřka zpodobněná jako Adolf Hitler. Obrázek je doplněn nadpisem "Frau Hitler" a kříží ho nápis "Ošklivá teta".

Obrázek je reakcí na současnou krizi, která panuje mezi Tureckem a zbytkem Evropské unie. Nedávno turecký prezident Recep Tayyip Erdogan přirovnal postup nizozemských úřadů k nacismu a fašismu poté, co Nizozemci vykázali tureckou ministryni. Podobná situace nastala také v Německu.

Kvůli diplomatické roztržce s Německem a Nizozemskem, které znemožnilo dvěma tureckým ministrům vstup do země, zřejmě Ankara omezila i své aktivity v rámci NATO a přerušila spolupráci s partnerskými státy aliance.

Související obsah

Na svých internetových stránkách zveřejnil deník jinou fotomontáž, ta ukazuje hajlující Merkelovou s pověstným hitlerovským knírem, vše doprovází nadpis "Od Hitlera se nijak neliší".
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů, tedy Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz