Domácí

Houbařské žně jsou tu. Čtenáři TN.cz se pochlubili plnými koši! GALERIE

Mykoložka Tereza Tejklová v pátek pro TN.cz uvedla, že letos rostou některé druhy hub výrazně více než jindy a při troše štěstí se podaří košík naplnit velmi rychle. A úlovky, kterými se pochlubili čtenáři TN.cz, její slova jasně dokazují. Prohlédněte si je v obsáhlé galerii na konci článku a přečtěte si, odkud se dá odejít s plnými koši.

Mykoložka mimo jiné podotkla, že lišek roste víc než v předchozích letech. A fotografie, které redakci zaslali někteří ze čtenářů, opravdu ukazují koše plné těchto oranžovožlutých hub. "Hlavně rostou lišky," napsala Hana Glaserová a z Kaplicka jich alespoň na fotce poslala pořádnou hromadu. "Samé lišky" hlásila v sobotu z Berouna i Jitka Dvořáková.

Obrázky košů i tašek plných lišek poslali i další houbaři, většina z nich se ovšem nepochlubila ani přibližnou lokalitou, kde výrazně barevné houby objevili. Ti sdílnější uvedli například Domažlicko nebo Blanensko.

Související obsah

 

Nerostou ale jen lišky, lidé se přes e-mail i na facebooku TN.cz pochlubili i dalšími nálezy – především hřiby rozličných velikostí. Ty čtenáři hlásí z Beskyd či Krušných hor.

Ale například Hana Skotnicová si postěžovala, že v Beskydech je to bída. Přesto poslala obrázek velkého proutěného koše, který je skoro z poloviny plný. Nad "neúrodou" si povzdechla i Dobromila Kachlíková, ač ani ona neodešla z lesa úplně s prázdnou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz