Domácí

Houbařské žně jsou tu. Čtenáři TN.cz se pochlubili plnými koši! GALERIE

Mykoložka Tereza Tejklová v pátek pro TN.cz uvedla, že letos rostou některé druhy hub výrazně více než jindy a při troše štěstí se podaří košík naplnit velmi rychle. A úlovky, kterými se pochlubili čtenáři TN.cz, její slova jasně dokazují. Prohlédněte si je v obsáhlé galerii na konci článku a přečtěte si, odkud se dá odejít s plnými koši.

Mykoložka mimo jiné podotkla, že lišek roste víc než v předchozích letech. A fotografie, které redakci zaslali někteří ze čtenářů, opravdu ukazují koše plné těchto oranžovožlutých hub. "Hlavně rostou lišky," napsala Hana Glaserová a z Kaplicka jich alespoň na fotce poslala pořádnou hromadu. "Samé lišky" hlásila v sobotu z Berouna i Jitka Dvořáková.

Obrázky košů i tašek plných lišek poslali i další houbaři, většina z nich se ovšem nepochlubila ani přibližnou lokalitou, kde výrazně barevné houby objevili. Ti sdílnější uvedli například Domažlicko nebo Blanensko.

Související obsah

 

Nerostou ale jen lišky, lidé se přes e-mail i na facebooku TN.cz pochlubili i dalšími nálezy – především hřiby rozličných velikostí. Ty čtenáři hlásí z Beskyd či Krušných hor.

Ale například Hana Skotnicová si postěžovala, že v Beskydech je to bída. Přesto poslala obrázek velkého proutěného koše, který je skoro z poloviny plný. Nad "neúrodou" si povzdechla i Dobromila Kachlíková, ač ani ona neodešla z lesa úplně s prázdnou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz