Penis

Je normální mít zahnutý penis? Tohle o zakřivení říkají lékaři!

Je normální mít zahnutý penis? Tohle o zakřivení říkají lékaři!
Zdroj: Profimedia

Muži mají různé penisy - některé jsou menší, jiné větší, ale drtivá většina je mírně zahnutá. Malé zakřivení je podle lékařů v pořádku. Pokud se vám ale při erekci chlouba přímo zalomí, měli byste se nechat vyšetřit.

Žádný penis není rovný, většina při erekci ukazuje mírně do strany. Mužský orgán se totiž skládá ze dvou rovnoběžných topořivých tělísek, která nikdy nejsou stejně dlouhá a elastická. Podle toho, které je kratší, se pak penis zahne doprava nebo doleva.

Někdy může být pro muže kvůli zakřivení penisu sex trochu bolestivý, především při penetraci. Žádné další problémy však pánové nepociťují. Jinak je to asi u dvou procent mužské populace, kteří trpí vzácným onemocněním známým jako Peyronieho choroba. Píše o tom portál Daily Express.

Muži se s touto nemocí, která postihuje populaci nad 40 let, ale výjimečně i mladší, většinou bojí jít k lékaři. Měli by ale stud i strach překonat co nejdříve. Neléčená choroba totiž může vést k neplodnosti a snižuje i chuť na sex.

Související obsah

Erekce je totiž pro nemocného muže bolestivá, případně se vůbec nedostaví. Penis má významně zakřivený nahoru, dolů nebo na stranu - třeba i v úhlu větším než 30 stupňů. Pyj může být také kratší a pod kůží zjizvený.

Lékaře byste měli navštívit v případě, že cítíte bolest nebo vám zakřivení penisu brání v sexu. Příčina Peyronieho choroby není zcela známa, většinou se však dostaví po nějakém zranění orgánu. Pokročilejší formy se léčí operačně, ty mírnější léky.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Justin Bieber už neví coby: Fanouškům předvedl svůj penis! Co na něj říkáte?

ŠÍLENÁ NEHODA: Muži se při divokém sexu zlomil penis v půlce. To však nebylo to nejhorší...

epa, TN.cz

K tématu Penis

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz