Erekce

Máte potíže s erekcí? Vyřaďte z jídelníčku tyto potraviny!

Máte potíže s erekcí? Vyřaďte z jídelníčku tyto potraviny!
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Pokud máte problém s erekcí, měli byste přehodnotit svůj jídelníček. I to, co sníte, totiž ovlivňuje váš sexuální výkon. Kromě erektilní dysfunkce zvyšují některé potraviny také pravděpodobnost neplodnosti.

Asi každý muž měl někdy potíže s erekcí, to není nic neobvyklého. Pokud se ale tento problém opakuje, případně zhoršuje, měli byste navštívit lékaře. Ten vám sdělí, že erektilní dysfunkci, což je neschopnost dosáhnout nebo udržet erekci, způsobuje mnoho faktorů.

Nejčastěji mají podobný problém muži starší 40 let. Souvisí i se zúženými cévami, cukrovkou, vysokým cholesterolem a krevním tlakem. A ovlivňuje ji také to, co jíte, což je na rozdíl od některých zdravotních vad něco, co můžete sami změnit.

"Škodlivá je především typická 'západní' dieta. Ta obsahuje hodně zpracovaného masa, tuků, sladkostí," vypočítala pro britský portál lékařka Kim Clungstonová. "Jsou to klasicky nezdravá jídla, která mají vliv na kvalitu spermatu a erekci," dopnila.

Související obsah

Po takových jídlech navíc muž rychle přibere, což vede k dalším potížím. "Když máte nadváhu nebo jste obézní, snižuje to množství testosteronu. A to má samozřejmě dopad na semeno a potenci," dodala odbornice.

Pokud chcete zlepšit svůj sexuální život, měli byste z jídelníčku vyřadit smažená jídla, přeslazené nápoje, energiťáky a sladkosti. Místo toho jezte ovoce a zeleninu, luštěniny, čerstvé maso a ryby. Nezapomeňte také na pohyb.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz