Průzkum

Překvapivé výsledky! Průzkum odhalil, kdy máme nejlepší sex

Překvapivé výsledky! Průzkum odhalil, kdy máme nejlepší sex
Zdroj: Profimedia

Je vám kolem třiceti a myslíte si, že jste na vrcholu své sexuální výkonnosti. Průzkum agentury Research Now vás vyvede z omylu. Jasně totiž dokazuje, že nejlepší sexuální zážitky mají svobodní muži a ženy po šedesátce. Dřívější studie navíc prokázaly, že navzdory zažité představě lidé pokračují ve svém sexuálním životě mnohdy i po osmdesátých narozeninách.

V pořadí již osmé studie Singles in America zpracované agenturou Research Now se zúčastnilo přes 5 tisíc lidí. Její výsledky odhalily, že muži si nejlepších sexuálních zážitků nejčastěji užívají v 64 letech, ženy poté v 66.

Podle sexuologů vděčí starší lidé za své lepší milostné prožitky především zkušenostem, navíc znají již dokonale své tělo, vědí, co jim dělá dobře, a co naopak nikoliv.

„Dnešní senioři se rozhodně vymykají zažitým představám o pasivních babičkách a dědečcích v houpacích křeslech. Současní šedesátníci si svá důchodová léta chtějí užít se vším všudy, včetně sexu. Nevyhýbají se tak ani návštěvám sexshopu. Například k nám do prodejny zavítá z celkového počtu nakupujících kolem 30 % lidí starších 60 let. Muži mají zájem hlavně o podpůrné prostředky, tedy o tabletky na erekci a podtlakové pumpy. Ženy pak mají v oblibě obecně populární vibrátory či venušiny kuličky,“ uvedl Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz.

To, že mnoho seniorů neztrácí chuť na sex ani v pokročilejším věku pak dokazují i starší studie v této oblasti. Například podle studie neziskové organizace National Council on Aging je zejména pro ženy sex po sedmdesátce minimálně tak uspokojující, jako když jim bylo čtyřicet.

Související obsah

Jiný průzkum publikovaný v odborném periodiku The New England Journal of Medicine zase odhalil, že se většina starších lidí žijících s partnerem oddává milování klidně i dlouho po oslavení osmdesátých narozenin a nemálo z nich provozuje pohlavní či orální styk nebo masturbaci klidně i po devadesátce.

Pokud jste si tedy mysleli, že po padesátce budete tzv. za zenitem a váš sexuální život se stane minulostí, nezoufejte, evidentně je stále na co se těšit.

ČTĚTE TAKÉ:

Sex s přibývajícím věkem? Co dělat jinak, aby to pořád fungovalo
Nejlepší čas na sex? Půl osmé ráno!

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz