Objev

Vědci objevili lék na dlouhověkost! Za tři roky prý budeme mládnout

Vědci objevili lék na dlouhověkost! Za tři roky prý budeme mládnout
Zdroj: Mediafax

Lidé už od pradávna toužili po dlouhověkosti. A tak se zrodila estetická medicína a kosmetické přípravky, které mají oddálit stárnutí a vyhladit vrásky. Teď se ale výzkum dostává na novou úroveň. Australští vědci totiž přišli s šokujícím objevem.

Plastiky a další estetické zákroky mohou udržet váš vzhled, roky vám to ale nepřidá. Vědci z však v tomto oboru učinili obrovský pokrok - vytvořili lék, který dokáže zázračně obnovit zničenou DNA! Informuje o tom portál Daily Mail.

Tabletka by měla astronautům na Marsu pomoci udržet dobré zdraví a ochránit je před silným slunečním záření. Lidé ve vesmíru totiž bojují se zrychleným stárnutím kvůli kosmické radiaci. Jejich svaly mohou po návratu ochabnout, ztrácí paměť a mají větší riziko rakoviny.

Teď by ale mělo být všechno jinak. Odborníci z australské univerzity už rozluštili a pochopili proces, který spouští stárnutí buněk. A navrhli léčbu, která zaujala odborníky z NASA. Při testech navíc zjistili, že lék nejen že obnovuje DNA, ale také snižuje věk.

Související obsah

Přípravek zkoušeli výzkumníci na laboratorních hlodavcích. Přišli na to, že buňky staré myši byly po týdenní léčbě stejné jako u mláděte. Lék by navíc mohl pomoci i lidem, kteří v dětství překonali rakovinu. U těch se totiž v drtivé většině případů v dospělosti rozvinou různé chronické nemoci.

"Je to nejblíže, co jsme kdy byli k bezpečnému léku proti stárnutí. Pokud bude testování úspěšné, mohl by být na trhu už za tři až pět let," uvedl profesor David Sinclair. Zkoušky na lidech začnou do šesti měsíců v bostonské nemocnici.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz