Lákání dětí

Muž lákal školačku do auta. Dopadli ho, měl vtipné vysvětlení

Muž lákal školačku do auta. Dopadli ho, měl vtipné vysvětlení
Zdroj: TV Nova

Více jak měsíc vyšetřovali pražští policisté oznámení, že v Praze 9 neznámý muž láká děti do auta. Případ nahlásili rodiče devítileté dívky, které měl muž nabídnout svezení. Vyšetřovatelé zjistili, že to nebyl první případ, kdy v Praze 9 někdo v poslední době dětem svezení nabízel. Jak ale ukázalo vyšetřování, děti žádný deviant neohrožoval. Naopak, hodný senior se jim jen snažil pomoci.

Případ policistům z třetího pražského obvodu nahlásili rodiče devítileté školačky. "Neznámý muž ve vozidle v ulici K Rukavičkárně v Praze 9 ji oslovil a nabídl jí svezení. Školačka se zachovala nejlépe, jak mohla, svezení odmítla, utekla domů a vše řekla rodičům," uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Policisté začali případ vyšetřovat. Zjistili, že nejde o první případ, kdy v Praze 9 někdo dětem nabízel svezení. Upozornili proto školu i městskou část, aby rodiče poučili děti, že k cizím lidem nemají sedat do vozu. Když policisté vypátrali řidiče vozu, odhalili něco, co nikdo nečekal.

"Najevo vyšla skutečnost, že se jedná o téměř osmdesátiletého seniora, jenž v uvedené lokalitě bydlí a tímto způsobem se snaží pomáhat lidem, kterým nabízí svezení. Takto podle svých slov koná již od roku 1958 a svezení nabízí jak mužům, tak ženám všech věkových kategorií z nezištného důvodu," vysvětlil policejní mluvčí Daněk.

Související obsah

Podle Daňka se skutečně jednalo o spořádaného občana, který nikdy nebyl trestán. Policisté potvrdili, že na jeho chování není nic protiprávního a případ odložili.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz