Kráva

Na ošetřovatelku zaútočila kráva, probodla jí rohem a málem zabila

Ošetřovatelka krav se snažila zachránit tele po porodu před ušlapáním ostatními zvířaty, ale o život šlo nakonec jí. Kráva, která tele porodila, na ní nečekaně zaútočila a probodla jí rohem. Na poslední chvíli zachránily ženu kolegyně, které byly poblíž.

 V Dlouhém Újezdu na Tachovsku pracovala ve stáji tak jako každý den 45letá ošetřovatelka, když se jedna z krav právě otelila. Kvůli malému prostoru ve stáji se snažila dostat mládě hned po porodu stranou od ostatního dobytka, který by tele mohl zranit. Vážně zranění ale naopak utrpěla ošetřovatelka, protože na ní kráva nečekaně zaútočila.

Přimáčkla ji k hrazení, podebrala rohy a dokonce ji přehodila vzduchem. Zvíře ženu ještě vláčelo po zemi, kde dostala i několik ran do hlavy. Naštěstí byly v dané chvíli poblíž kolegyně ošetřovatelky, které krávu zahnaly stranou a přivolaly pomoc. Zároveň se zraněné pokoušely zastavit krvácení. Podle zatím neoficiálních informací žena utrpěla pohmoždění hrudníku, má zraněnou ruku a probodnuté stehno na noze.

Podle veterinářky Václavy Molcarová si kráva jako každá jiná samice mládě velmi chrání. A v případě, že vyhodnotí chování člověka jako rizikové, nebo že hrozí možnost nějakého útoku a ohrožení telete, může sama zaútočit i přesto, že je na ošetřovatelku zvyklá. Také ostatní odborníci se shodují, že se dá podobným útokům předcházet. Je třeba změnit vnitřní uzpůsobení stáje a je dobré ostatní krávy oddělit od matky s mládětem.

Související obsah

Policejní mluvčí v Tachově Dagmar Jiroušová uvedla, že se případ eviduje a prověřuje se, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz