Bohuslav Sobotka

Merkelová, Sobotka a Fico: Státníci jednají o Brexitu i migraci

Vysokou diplomacií je a ještě bude nabitý dnešek Bohuslava Sobotky. Odcestoval do Berlína, kde má v plánu schůzky na nejvyšší úrovni - společně se slovenským prezidentem bude mimo jiné jednat s kancléřkou Angelou Merkelovou, ale i s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem.

První a zřejmě nejdůležitější dnešní schůzka v programu předsedy vlády Bohuslava Sobotky je společný oběd s Angelou Merkelovou, kterého se bude účastnit také slovenský prezident Robert Fico. Ani jeho účast není náhodná. Schůzka Čecha a Slováka s kancléřkou Merkelovou se koná u příležitosti 25. výročí podpisu Smlouvy o dobrém sousedství mezi tehdejším Československem a Německem (1992). Po obědě je plánována tisková konference státníků.

Vzhledem k aktuální mezinárodní situaci a některým palčivým problémům je zřejmé, že dojde i na současnost. S pravděpodobností hraničící s jistotou bude Merkelová s oběma česko-slovenskými partnery řešit odchod Velké Británie z EU, migraci a zřejmě i postoj Česka a Slovenska k povinným kvótám pro přijímání uprchlíků a migrantů.

Související obsah

Později odpoledne se Bohuslav Sobotka sejde na schůzce i s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem a rovněž s kandidátem strany SPD na kancléře Martinem Schulzem. Předpokládá se, že i s nimi povede český premiér debatu o Brexitu, migraci i vzájemných vztazích Česka s Německem.

Sobotka se v Německu také chystá na setkání s tamními studenty a rovněž na schůzku s vedením společnosti Škoda Auto.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz