Bydlení

Trápí vás hlodavci? Geniální triky, které vás zbaví myší v domě!

Trápí vás hlodavci? Geniální triky, které vás zbaví myší v domě!
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Teplé počasí přeje škůdcům. Nacházíte trus na podlaze a okousané sáčky ve spíži? To může znamenat nezvaného návštěvníka ve vašem domě - myši. Jak se jich co nejrychleji zbavit?

Prvním krokem je najít cestu, kterou k vám chodí. Vytipujte si možnosti a kolem nich nasypte sádru nebo mouku. Stopy hlodavce prozradí.

Související obsah


Nesnáší alobal

Myši prokusují stěny i dřevo. Obvykle se ale nezakousnou do alobalu. Nacpěte ho do otvorů ve stěnách nebo kuchyňské lince. Myši se přes alobalovou bariéru nedostanou.

Alobal rozložte i na místa, kde jste našli trus. Škůdcům tak zabráníte v průchodu a to je vyžene z vašeho obydlí pryč.

Další tipy najdete na druhé stránce

 


Bylinky myším nevoní

Hlodavci nemají rádi heřmánek a vyhýbají se mu. Rozmístěte jeho svazečky na přístupových cestách k domu i kolem něj a myši vám dají pokoj. Podobně byste měli uspět s řebříčkem a česnekem.


Zdroj: Thinkstockphotos

 

Plašení zvukem

Pokud chcete tyto nezvané návštěvníky odradit, použijte elektronické plašiče. Jejich nepříjemné zvuky neuslyšíte, ale myši ho nesnesou. Pozor, vadí i všem domácím zvířatům i psům!


Zvuk se nešíří skrz zdi, takže je třeba více plašičů, případně nechat otevřené dveře.

Související obsah


Podporujte predátory

Pokud chcete vést boj s hlodavci přirozenou cestou, pomohou vám poštolky, káňata, puštíky či sovy. Nejlepší cestou je pořídit si kočku, která vám navíc bude dělat skvělou společnost.


Zdroj: Profimedia

 

Pasti

Použít můžete i klasickou dřevěnou sklápěcí pastičku. Vložte do ní například kousek čokolády, slaniny, ořechu nebo opečeného chleba.


Zdroj: Thinkstockphotos

 

Jestli nechcete tyto hlodavce zabíjet, použijte past ve tvaru domku. Na jednu návnadu chytíte i několik myší najednou. Vlezou úzkým otvorem dovnitř, ale už se nedostanou ven.

Zabraňte jejich příchodu

Nic z toho nebudete muset řešit, pokud k vám vůbec nepřijdou - nejlepší cestou je totiž prevence. Myši milují místa, kde jsou zbytky jídla a volně přístupné potraviny. Vyházejte zbytky do koše, nebo je dejte to kompostu. Ostatní jídlo uschovejte do pevných a uzavíratelných nádob.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz