Počasí

V úterý se ochladí o 10 °C! Jak bude na Velikonoce? PŘEDPOVĚĎ

V úterý se ochladí o 10 °C! Jak bude na Velikonoce? PŘEDPOVĚĎ
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Ještě v pondělí si přes den budeme užívat příjemných teplot až 23 °C, pak se prudce ochladí. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu, podle kterého nebudou příliš vysoké teploty ani na Velikonoce.

Ačkoli byl přelom března a dubna nadprůměrně teplý, v následujících dnech a týdnech nás čeká ochlazení. I tak se ale teploty budou pohybovat kolem průměru, meteorologové očekávají i déšť.

"Období od 10. dubna do 7. května by mělo být teplotně průměrné. Obdobně jako u teplot, i u srážek se očekávají průměrné nebo slabě nadprůměrné srážky v jednotlivých týdnech. Období do 7. května jako celek by mělo skončit s nadprůměrnými srážkami," varuje ČHMÚ.

Velikonoce si ale i tak můžeme pořádně užít. Mělo by být kolem 14 °C. "Vypadá to, že bude hezky - jarně. Že to bude na piknik, na procházku," prohlásila už dříve meteoroložka Dagmar Honsová. Jaké teploty byly na Velikonoce v předešlých letech a kdy dokonce sněžilo, se můžete dočíst zde.

Související obsah

Týdenní předpověď

Neděle

Oblačno až polojasno, k ránu místy nízká oblačnost nebo mlhy. Večer postupně skoro jasno až jasno. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C a ojediněle přízemní mrazíky, při velké oblačnosti až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, na severovýchodě kolem 14 °C, v 1000 m na horách kolem 9 °C, na Šumavě kolem 13 °C. Slabý proměnlivý nebo jihozápadní vítr 1 až 4 m/s, v noci i klidno.

Pondělí

Jasno až polojasno, odpoledne od severozápadu přibývání oblačnosti a postupně na většině území přeháňky, místy i bouřky. Na východě území srážky až k večeru. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Slabý jižní vítr 1 až 4 m/s, v Čechách později mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Úterý

Proměnlivá oblačnost, místy přeháňky, v polohách nad 500 m smíšené nebo sněhové. Na východě zpočátku až zataženo a srážky četnější. K večeru na celém území ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 5 m/s, přes den čerstvý 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Středa

Zpočátku polojasno až oblačno, postupně od severozápadu až zataženo a místy občasný déšť, zejména na severu území. Nad 800 m zpočátku srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty +4 až 0 °C, místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s.

Čtvrtek

Oblačno až zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, zpočátku nad 1000 m, postupně nad 700 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, na jihu Moravy místy až 15 °C. Čerstvý západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Pátek až neděle

Oblačno až polojasno, přechodně až zataženo, občasný déšť nebo přeháňky, na horách přechodně srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 6 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C, při zmenšené oblačnosti kolem 14 °C.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Jak slaví české hvězdy Velikonoce? Zajíčci ušáčci, plné trouby a samá překvapení

VIDEO: Předpověď počasí vyděsila diváky! Do moderátorky udeřil blesk a pak nastalo ticho...

lud, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz