Děti

Tohle jsou pravidla Modré velryby! Dětem ničí životy. Nehrajte ji!

Tohle jsou pravidla Modré velryby! Dětem ničí životy. Nehrajte ji!
Zdroj: Profimedia

Hra Modrá velryba se šíří rychlostí laviny. V Rusku si už vyžádala desítky dětských životů, jeden případ řeší i na Slovensku. Hráči plní až drastické úkoly, které vedou k sebevraždě. Odborníci radí, aby si nikdo s touto hrou nezačínal! Pozorně si pročtěte úkoly, pokud budete mít podezření, že Modrou velrybu někdo hraje, okamžitě kontaktujte policii.

Modrá velryba začíná být opravu velkým problémem. V průběhu jednoho roku spáchalo na celém světě kvůli ní sebevraždu nejméně 130 teenagerů. Podle ruských vyšetřovatelů stojí za "Modrou velrybou" dospělí lidé, kteří znají dětské smýšlení a mentalitu.

V rámci plnění úkolů se účastníci kromě jiného sebepoškozují a v 50. den hry mají spáchat sebevraždu. Pokyny jim zasílá člověk, který si říká "kurátor". 

Hra je opravdu nebezpečná. "Pokud mají rodiče podezření, že jejich dítě tuto hru hraje, doporučujeme co nejdříve ohlásit tuto skutečnost na nejbližší policejní služebnu," řekla tisková mluvčí Ivana Nguyenová.

 

Související obsah

Z  Modré velryby má obavy i ruský prezident Vladimír Putin. "Tito zločinci - jinak je nazvat nemohu, protože hovořím na veřejnosti, ale přinejmenším to jsou zločinci - se zaměřují především na mládež a adolescenty, na děti s narušenou psychikou nebo na ty, které se nacházejí ve složité životní situaci," prohlásil. Hra podle něj představuje vážnou hrozbu.

Případy z posledních týdnů

Koncem února se skokem ze střechy obytného domu zabilla Julia Konstantinovová (15) a její kamarádka Veronika Volkovová (16). Dívky skočily ze střechy 14patrového bytového domu na Sibiři. Ve stejnou dobu se těžce zranila i patnáctiletá Jekatěrina, která skočila z výšky na zamrzlou cestu. Více čtěte ZDE.
 

Na Slovensku vyšetřují smrt šestnáctiletého Denise. Mladík skočil pod vlak. Jeho kamarád řekl médiím, že i on hru hrál. Více čtěte ZDE.

Smutné je, že na sociálních sítích se do Modré velryby hlásí další mladí lidé, a to i v České republice. Problém je v tom, že tak zvaný kurátor získá od hráče během hry velmi citlivé informace. Když si hráč sebevraždu rozmyslí, kurátor hráče vydírá. Hráči tak často nic jiného než sebevražda nezbude.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SMUTNÉ: 16letá dívka zemřela krátce po vysněném plese! Neuvěříte, co udělaly spolužačky s jejími šaty

TRAGICKÁ SMRT mladé matky: Chvíli před smrtí napsala na facebook děsivý vzkaz! Co v něm bylo?

Řezání mě uklidňuje. ROZHOVOR
Lidé s depresí: 10 vět, které pomůžou a 10, které zabíjí

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz