Momo

Sebevražedná hra Momo má další oběť! Chlapec (18) se oběsil

Sebevražedná hra Momo má další oběť! Chlapec (18) se oběsil
Zdroj: Profimedia

Nebezpečné online "hře" Momo podlehl další teenager, bohužel ho to ale stálo život. Teprve osmnáctiletého Manishe z Indie našli v kůlně poté, co se oběsil. Za zády měl vyrytá hesla jako "ilumináti" nebo "ďáblovo oko". Nejde přitom o první oběť této hry.

Rodiče chlapce jsou přesvědčení, že za jeho smrtí skutečně stojí tato hra, se stejnou verzí pracují i vyšetřovatelé. Napovídají tomu i nápisy a obrázky, které vyryl do zdi kůlny. Ty totiž vypadají, jako by chlapec plnil úkoly z hry. Na zdi byly nápisy jako "ilumináti", "zfetovaný" nebo vyobrazení oběšence a dívčí jméno, napsal web Hindustan Times.


"Snažíme se odemknout chlapcův telefon. Jakmile se nám to podaří, mohli bychom získat cenné stopy, které by vedly k tomu, proč se oběsil," řekl policejní komisař Harikrishna Pai.

Související obsah


Některé z vyobrazení, které chlapec namaloval na zeď, viděl jeho bratranec právě v aplikaci Momo. "Viděl jsem toho oběšence. Ta hra je určitě odpovědná za smrt mého bratrance," řekl. Podle učitelů hráli hru i někteří Manishovi spolužáci, brzy ale s hraním přestali.


Chlapec byl přitom excelentním studentem soukromé školy. "Můj syn byl upřímný, pracovitý a nevinný. Hrával online hry. Jsem silně přesvědčená o tom, že ho nám ta Momo výzva sebrala," řekla chlapcova matka.


Nejde ale o první oběť této šílené hry. Důkazy napovídají, že může i za červencovou sebevraždu náctiletých sourozenců taktéž z Indie. O pár dní později přišly zprávy o další obětech, tentokrát z Brazílie a z Argentiny.

Související obsah


Momo je internetová hra, která probíhá na sociálních sítích WhatsApp, Facebooku a na Youtube. Děti se tam dostanou do kontaktu s profilem jakési Momo, která má za profilový obrázek hororové vyobrazení vykulené dívky. Paradoxem je, že za vyobrazením stojí japonský umělec, který kreaturu stvořil půdovně jako umělecké dílo a s hrou tak nemá vůbec nic společného.

Zdroj: Profimedia


Po kontaktování Momo začnou "hráči" dostávat do zpráv strašidelné obrázky a nebezpečné úkoly. Pokud dotyčný úkol nechce splnit, začne mu Momo vyhrožovat - často i smrtí daného hráče či jeho blízkých.

Související obsah


Momo už podle některých zdrojů dostala i k českým teenagerům, ty se ale před hrou varují na sociálních sítích. Policie zatím žádný případ spojený s Momo podle svých slov neeviduje. "Zatím jsme výskyt této "hry v České republice nezaznamenali," uvedla začátkem srpna mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová.


Hra je podobná loňské Modré velrybě, kvůli které na celém světě zemřely stovky lidí - nejčastěji náctiletých dětí. Podobné "hry" ale nejsou ničím novým. Před čtyřmi lety se zas, obzvlášť ve Spojených státech, objevovaly případy spojené s postavou takzvaného Slendermana, což je hororová postava, o které někteří tvrdí, že je skutečná. Teprve 12leté dívky kvůli Slendermanovi málem ubodaly svoji kamarádku. Všechny případy spojuje plnění brutálních výzev a vyhrožování smrtí nebo ublížení na zdraví příbuzných. 


ČTĚTE TAKÉ:

Nebezpečná "Modrá velryba" dorazila k nám: Proč láká a jak odolat?
Sebevražda není řešení! Co dělat, když tě přemáhá touha ukončit svůj život?

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz