Momo

Sebevražedná hra Momo má další oběť! Chlapec (18) se oběsil

Sebevražedná hra Momo má další oběť! Chlapec (18) se oběsil
Zdroj: Profimedia

Nebezpečné online "hře" Momo podlehl další teenager, bohužel ho to ale stálo život. Teprve osmnáctiletého Manishe z Indie našli v kůlně poté, co se oběsil. Za zády měl vyrytá hesla jako "ilumináti" nebo "ďáblovo oko". Nejde přitom o první oběť této hry.

Rodiče chlapce jsou přesvědčení, že za jeho smrtí skutečně stojí tato hra, se stejnou verzí pracují i vyšetřovatelé. Napovídají tomu i nápisy a obrázky, které vyryl do zdi kůlny. Ty totiž vypadají, jako by chlapec plnil úkoly z hry. Na zdi byly nápisy jako "ilumináti", "zfetovaný" nebo vyobrazení oběšence a dívčí jméno, napsal web Hindustan Times.


"Snažíme se odemknout chlapcův telefon. Jakmile se nám to podaří, mohli bychom získat cenné stopy, které by vedly k tomu, proč se oběsil," řekl policejní komisař Harikrishna Pai.

Související obsah


Některé z vyobrazení, které chlapec namaloval na zeď, viděl jeho bratranec právě v aplikaci Momo. "Viděl jsem toho oběšence. Ta hra je určitě odpovědná za smrt mého bratrance," řekl. Podle učitelů hráli hru i někteří Manishovi spolužáci, brzy ale s hraním přestali.


Chlapec byl přitom excelentním studentem soukromé školy. "Můj syn byl upřímný, pracovitý a nevinný. Hrával online hry. Jsem silně přesvědčená o tom, že ho nám ta Momo výzva sebrala," řekla chlapcova matka.


Nejde ale o první oběť této šílené hry. Důkazy napovídají, že může i za červencovou sebevraždu náctiletých sourozenců taktéž z Indie. O pár dní později přišly zprávy o další obětech, tentokrát z Brazílie a z Argentiny.

Související obsah


Momo je internetová hra, která probíhá na sociálních sítích WhatsApp, Facebooku a na Youtube. Děti se tam dostanou do kontaktu s profilem jakési Momo, která má za profilový obrázek hororové vyobrazení vykulené dívky. Paradoxem je, že za vyobrazením stojí japonský umělec, který kreaturu stvořil půdovně jako umělecké dílo a s hrou tak nemá vůbec nic společného.

Zdroj: Profimedia


Po kontaktování Momo začnou "hráči" dostávat do zpráv strašidelné obrázky a nebezpečné úkoly. Pokud dotyčný úkol nechce splnit, začne mu Momo vyhrožovat - často i smrtí daného hráče či jeho blízkých.

Související obsah


Momo už podle některých zdrojů dostala i k českým teenagerům, ty se ale před hrou varují na sociálních sítích. Policie zatím žádný případ spojený s Momo podle svých slov neeviduje. "Zatím jsme výskyt této "hry v České republice nezaznamenali," uvedla začátkem srpna mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová.


Hra je podobná loňské Modré velrybě, kvůli které na celém světě zemřely stovky lidí - nejčastěji náctiletých dětí. Podobné "hry" ale nejsou ničím novým. Před čtyřmi lety se zas, obzvlášť ve Spojených státech, objevovaly případy spojené s postavou takzvaného Slendermana, což je hororová postava, o které někteří tvrdí, že je skutečná. Teprve 12leté dívky kvůli Slendermanovi málem ubodaly svoji kamarádku. Všechny případy spojuje plnění brutálních výzev a vyhrožování smrtí nebo ublížení na zdraví příbuzných. 


ČTĚTE TAKÉ:

Nebezpečná "Modrá velryba" dorazila k nám: Proč láká a jak odolat?
Sebevražda není řešení! Co dělat, když tě přemáhá touha ukončit svůj život?

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz