Německá policie v pátek zadržela tři lidi, které podezírá z přípravy teroristického činu. Všichni měli pomáhat již dříve zadrženému německému salafistovi, který plánoval útok proti německým ozbrojeným složkám.
Informace o zatčení zveřejnil portál focus.de s odvoláním na prokuraturu města Celle. Afghánec (27), Turek (27) a Němka (25) jsou podezřelí z napomáhání mladému salafistovi Saschovi L., který byl zadržel už na začátku roku.
Sascha L. měl plánovat bombové útoky proti německým bezpečnostním složkám. Muž je policie dobře známý, dříve působil v neonacistickém hnutí, později konvertoval k islámu a postupně se zradikalizoval.
K zatčení podle portálu focus.de došlo už ve črtvtek večer, pro trojici si došly speciální jednotky.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz