Domácí

Návštěvnice akvaparku: Plavčík spal ve službě! Natočila ho

K naprosto skandálnímu pochybení došlo tento čtvrtek v aquaparku na pražském Barrandově. Zatímco si návštěvníci aquaparku užívali vodních radovánek, žena, která měla dohlížet na jejich bezpečnost, podle svědectví návštevnice akvaparku v dozorně spala.

Na pochybení upozornila čtenářka webu TN.cz, která nám zaslala i videa pořízená na mobilní telefon. Na nich je vidět žena v úboru plavčíka, jak nerušeně spí v kanceláři. A nejednalo se podle ní rozhodně o krátký šlofíček: "Spala tam minimálně 25 minut," tvrdí svědkyne.

Na celý areál aquaparku tak dohlížel jen jeden plavčík, který neměl podle čtenářky šanci všechny bazény a tobogány najednou, včetně všech atrakcí, uhlídat: "Já se potom nedivím, že se stane nějaké neštěstí, protože na celý ten areál byl jeden plavčík, který chodil dokola," podivuje se mladá paní.

Související obsah

Po chvíli natáčení si svědkyně všiml jeden ze zaměstnanců, který začal následně paní bránit v natáčení vlastním tělem. Žena ho ale ujistila, že jí to nevadí, jelikož již má záběrů dost. Oslovili jsme samozřejmě společnost, která zajišťuje pro aquapark plavčíky. Ti chybu přiznali a omluvili se za ní, zároveň nás ujistili, že z toho vyvodí důsledky: "Pokud se to skutečně stalo tak, jak jsem byl informován, tak to jde za námi a bude to samozřejmě řešeno v pracovně-právní poloze," řekl nám jednatel České školy záchrany tonoucích Tomáš Miler.

Miler zároveň uvedl, že tuto službu pro aquapark zajišťují již jedenáct let a nikdy nebyl s jeho plavčíky žádný problém. A bezproblémová a spolehlivá je podle něj i plavčice, která si tento týden během služby měla zdřímnout. Podle jejího šéfa se jí udělalo nevolno: "Zjistila, že jí není dobře, že špatně pila. Když se vracela s vodou na čaj, tak zavrávorala a švihla sebou. Vylezla si za stůl a skutečně si tu hlavu položila. Ale říkala, že to ale nebyly minuty, byly to maximálně vteřiny nebo jednotky minut," popisuje Miler.

Související obsah

Bezpečnost návštěvníků nebyla podle Tomáše Milera v žádném případě ohrožena, na stráži byl stále druhý plavčík: "Bezpečnost nebyla narušena, ale nemělo by se to stát," přiznává zkušený instruktor záchrany tonoucích. Toto selhání ale nelze brát na lehkou váhu. Důkazem může být případ z loňského září, kdy čtrnáctiletého Adama nasálo odtokové potrubí na takzvané divoké řece v Liberci. Tělo chlapce pak bylo nalezeno až po několika hodinách, plavčík si ničeho nevšiml. Z trochu jiného soudku je pak případ pádu dítěte z lanové dráhy na středočeském Monínci. I v souvislosti s tímto případem se hovoří o možném selhání obsluhy lanovky, která lanovku ihned nezastavila. Ve světle takových událostí se pak takové selhání omlouvá velmi těžce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz