Střepiny

Vraždy, týrání a násilí dostupné na Internetu! Jak chránit děti?

Násilí na internetu můžeme vidět denně. Vražda, týrání a znásilnění dostupné on-line pro každého, včetně dětí. Selhávají sociální sítě?

Tento týden si Facebook připsal další velkou černou důtku. Zhruba dvě hodiny na něm asi 1200 uživatelů, zcela jistě včetně dětí, sdílelo záběry vraždy, kterou spáchal a odvysílal Američan Steve Stephens. Až poté někdo z nich zareagoval a Facebook po dalších 23 minutách závadný obsah zablokoval.

Související obsah

Zdaleka to ale nebyl jediný brutální čin, který i nezletilí uživatelé mohli sdílet. Na Facebook se snáší tvrdá kritika, je ale v jeho silách šíření závadného obsahu zabránit? A jak můžete své děti chránit?

TN.cz/vem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rakouský lékař, který amputoval nesprávnou nohu, dostal pokutu

Rakouský chirurg, jenž pacientovi omylem amputoval druhou nohu, dostal u soudu pokutu 2700 euro (zhruba 70 tisíc Kč). Těžce nemocný 82letý pacient, kterému poté amputovali i „správnou“ končetinu, mezitím zemřel, nikoliv však v souvislosti s amputacemi. Lékaři za ublížení na zdraví z hrubé nedbalosti hrozily dva roky za mřížemi. Nyní pracuje na jiné klinice. Rozsudek není pravomocný.

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz