Domácí

Hromadná nehoda nákladních aut uzavřela dálnici D5

Hromadná nehoda nákladních aut uzavřela dálnici D5
Zdroj: Profimedia

Dálnici D5 ve směru na Rozvadov uzavřela v úterý ráno hromadná nehoda. Na 30. kilometru se srazila tři nákladní auta. Dva lidé utrpěli těžka zranění a museli být převezeni do nemocnice. Uzavírka dálnice by měla trvat až do odpoledne.

V 8 hodin přijala tísňová linka oznámení o hromadné nehodě tří nákladních aut na 30. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Po příjezdu na místo zjistili záchranáři, že se těžce zranili dva lidé.

Na místo kvůli vážnosti zranění vyrazil také záchranářský vrtulník, který odvezl jednoho ze zraněných. Druhý zraněný byl do nemocnice převezen sanitkou.

K vážné nehodě došlo poměrně netradičním způsobem. Řidič cisterny, která převážela sypký beton, kvůli poruše zastavil v pruhu pro pomalá vozidla. Následně před ním zastavil řidič kamionu převážejícího 4 býky na porážku. Řidič chtěl odstavené cisterně nabídnout pomoc.

V tu chvíli ale zezadu do cisterny narazilo další nákladní auto, prudký náraz celou kolonu vozidel výrazně posunul. Nejvážnější zranění utrpěl řidič posledního vozu. Muž, který šel nabídnout pomoc utrpěl také velmi vážná zranění.

Související obsah

Policie provedla u nezraněného řidiče test na alkohol s negativním výsledkem, vzhledem k vážnému stavu bude test u zbylých řidičů proveden až v nemocnici.

Náklad v cisterně se rozsypal po dálnici. "Kvůli odstraňování následků nehody bude dálnice ještě několik dalších hodin uzavřena. Řidiči mohou před nehodou sjet na exitu 28 směrem na hrad Žebrák," přiblížila okolnosti nehody policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz