Prodavačka

Kaufland promluvil o pokladní s hákovým křížem! Věc řeší i policie

Kaufland promluvil o pokladní s hákovým křížem! Věc řeší i policie
Zdroj: facebook

Pokladní Kauflandu v pražské Michli, která obsluhovala zákazníky s tetováním hákového kříže na předloktí, dostala vyhazov. Obchodní řetězec o tom informoval prostřednictvím sociálních sítí s tím, že zvažuje i právní postih brigádnice.

Kaufland čelí obrovskému skandálu, který vyvolala fotografie jedné z jeho prodavaček s vytetovaným hákovým křížem na předloktí. Tetování obsahuje ještě hajlujícího muže a bránu, která připomíná vchod do koncentračního tábora.

Kromě detailu, že prodavačka se svastikou obsluhuje v tričku s reklamním sloganem "Z lásky k Česku", se zřejmě dopustila i trestného činu podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka (§ 403). A to navíc v německém obchodním řetězci, kterému tak poškodila jméno.

Stanovisko Kauflandu:

Zdroj: facebook

"Děkujeme našemu pozornému zákazníkovi za upozornění na tuto situaci. Všem se za vzniklou situaci velmi omlouváme," uvedl prostřednictvím sociálních sítí Kaufland. "Naše společnost striktně odmítá propagaci předmětné symboliky v jakékoli podobě," dodal.

Související obsah

Brigádnice prý pro společnost nepracovala příliš dlouho, vždy navíc byla na pozicích, kdy bylsoučástí pracovního oděvu dlouhý rukáv. "Až při změně jejího pracovního zařazení na pokladnu vyšlo najevo, že brigádnice nesplňuje etické požadavky naší společnosti," uvedl Kaufland s tím, že tato skutečnost bude nyní potrestána. Pokladní už dostala výpověď, společnost navíc zvažuje právní postih. A incident nově prověřuje i policie.

"Zaznamenali jsme tu informaci ve veřejném prostoru, případem se zabýváme," potvrdil TN.cz mluvčí policie Jan Daněk s tím, že v tuto chvíli ještě není jasné, jestli se opravdu jednalo o trestný čin.

Podobný případ, ve kterém hrály hlavní roli nacistické symboly, řešila ale nedávno i ústecká policie. Obviněna v této souvislosti byla matka zmizelé Míši Muzikářové, které hrozí až pět let vězení. Více informací zde.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dívka na videu zazpívala k narozeninám. Rozhněvala celý YouTube a ten jí za to zastavil účet

ŠOKUJÍCÍ OBJEV: Historici objevili bizarní fotky Adolfa Hitlera, které měly být zničeny! Co na nich je?

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz