Hacker

Mladík lidem z účtú ukradl 3,5 milonu. Roky se skrýval u rodičů

Počítačový hacker, který se v roce 2006 naboural do desítek bankovních účtů klientů České spořitelny a převedl, z nich více než tři miliony korun, půjde na 6,5 roku do vězení. Rozhodl tak ostravský soud. Hacker se dlouhé roky před zákonem skrýval zabarikádovaný v domě svých rodičů.

Hledaný hacker Lumír Herič se několik let schovával v domě svých rodičů v ostravském Svinově. Ti tvrdí, že o něm nevěděli. Když si pro muže přišla zásahová jednotka, na výzvy nereagoval. Nepomohlo ani beranidlo, a tak se k zabarikádovanému hackerovi musel dostat hasiči s hydraulikou. Ani pak se nechtěl vzdát a schoval se do skříně. Ve své skrýši se neměl zřejmě špatně, dokonce přibral pár kilogramů.

Související obsah

Dnes už prošedivělý sedmatřicátník se měl před 11 lety nabourat do počítačů dvou ostravských univerzit. Nainstaloval tam speciální software, díky kterému získal přihlašovací údaje k desítkám bankovních účtů. Celkem osmi stovkami transakcemi se pak snažil převést z účtů přes tři miliony korun. To se mu ale nepovedlo, banky na nezvyklé transakce totiž přišly.

Herič pak utekl do zahraničí a Krajský soud v Ostravě ho v jeho nepřítomnosti odsoudil k šesti letům vězení. Vrchní soud trest pak zpřísnil o půl roku. Herič se před zákonem skrýval až do loňského května. Dnes mu soudkyně trest potvrdila.

Související obsah

Muže se svérázně zastávala jeho matka: "On nic neudělal. Však jak je Bůh nade mnou, tak uvidíte, co bude. Budeme se odvolávat. On v životě ani pět korun, ani korunu nesebral, ne aby miliony vzal,“ prohlásila. A tak se i stalo - Herič se odvolal a s ním i státní zástupce.
 

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz