Michal Jančařík

Je to bojovník! Jančařík se rychle zotavuje, už řídí auto! ROZHOVOR

Je neskutečně emotivní a inspirativní, jak se oblíbený moderátor počasí Michal Jančařík dokázal poprat s těžkými výzvami, které mu život připravil. Dál bojuje v rehabilitačním ústavu, aby se mohl postavit na nohy a dělá obrovské pokroky. Dokonce opět řídí auto! Přiznal však, že jsou věci, které musel přehodnotit.

Michal Jančařík statečně bojuje s následky vážných zdravotních obtíží, které měl v průběhu loňského roku. Nejprve musel podstoupit transplantaci ledviny. Následně mu ale praskla céva a vytékající krev tlačila na míchu. Tlak byl tak velký, že Michal přestal hýbat nohama. Teď bojuje v rehabilitačním ústavu, aby se mohl znovu postavit na nohy.

"V Kladrubech jsem takový maskot," dělal si Jančařík legraci z pozornosti, které se mu v ústavu dostává. To, že mu lidé fandí, je pro něj ale velkým povzbuzením. Stejně tak dopisy a vlídná slova, která mu posílají fanoušci.

Související obsah

A projevuje se to i na jeho zdravotním stavu. "Ještě před dvěma měsíci jsem byl v podstatě ležák a dneska už se dokážu obstarat - dostat se z postele na vozík a z vozíku do auta," radoval se. Přiznal se ale, že veškeré banální činnosti mu teď (když je na vozíčku) zaberou hodně času a stojí ho mnoho úsilí.

Ani to mu ale nebránilo v cíli obnovit si řidičský průkaz. Byl ve speciální autoškole s ručním řízením vozidla, dostal certifikát a nyní už opět vesele jezdí. "Nechám si upravit auto a budu moct fungovat a jezdit do Prahy," vyprávěl natěšený moderátor. Pedály k řízení vůbec nepotřebuje. "Vedle šaltpáky je ještě jedna páka, která supluje nohy. Ta páka je udělaná tak, že dopředu je brzda a k sobě je plyn," vysvětlil. Používá automat, člověk si prý rychle zvykne.

Související obsah

Podobné události, kterými si oblíbený moderátor prošel, ale člověka silně poznamenají. Michal Jančařík musel mnoho věcí přehodnotit. "Některých věcí lituji. Že jsem se zbytečně rozčiloval nad malichernostmi a tak dále. V tomto ohledu je to škola a člověk musí pracovat nejen na těle, ale i na duchu... Aby to mohlo vést k tomu celkovému uzdravení," pronesl.

Stále přemýšlí nad tím, jak žil doposud a jestli zdravotní komplikace nejsou nějakou zkouškou od Boha. Chce se své minulosti ještě pořádně podívat na zoubek. "Co člověk žil, co dělal špatně, co by teď chtěl dělat jinak...To všechno k tomu patří," myslí si.

Podívejte se na reportáž TV Nova:


 

lud, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz