Rozhovor

Kajínek píše z vězení: Musím se dostat ven, kvůli zdraví nepracuji

Redakce TN.cz nedávno oslovila nejznámějšího vězně Jiřího Kajínka. Zajímalo nás, jak se Kajínek má a jak tráví za mřížemi čas. Jeho odpovědi exkluzivně přinášíme.

O Jiřím Kajínkovi se nedávno opět hodně mluvilo. A to díky tomu, že se prezident Miloš Zeman nechal slyšet, že vážně uvažuje o tom, že doživotně odsouzenému vrahovi udělí milost.


A z odpovědí, které Kajínek odeslal do redakce TN.cz, je jasně patrné, že trestanec se k prezidentské milosti silně upnul.


"Věřím tomu, že prezident Miloš Zeman velmi vážně uvažuje o tom, že mi udělí milost. Nechápu, že by si vůbec někdo mohl myslet, že by to tak nemělo být," napsal doslova Kajínek.


A vzápětí dodal, že on sám už o milost žádat nebude. "Jaký by to mělo smysl? O milost jsem požádal několikrát," míní muž, který vytrvale trvá na tom, že je nevinný.


A v dopise to znovu zopakoval, když napsal, že ho strašně ničí, že jako nevinný člověk už tak dlouho sedí v zamřížované cele.


Přesto to vypadá, že po letech marných bojů s českou justicí trochu ztrácí naději. Soudy totiž podle něj jasně a opakovaně daly najevo, že nový proces zkrátka nepřipustí.


Související obsah


Kajínek ovšem nejvíce šokoval v odpovědi na otázku, zda za mřížemi pracuje. Muž, který při útěku z Mírova překvapil svou obratností a silou všechny, protože se mělo za to, že se z káznice prchnout nedá, nyní zahálí.


Práci prý nemá ze zdravotních důvodů. A postěžoval si, že vězeňská služba mu prý nutí práci, kterou nemůže vykonávat. A je to tak prý už dlouhých 20 let.

Související obsah


Plány na dobu, kdy brány vězení opustí, prý Kajínek v hlavě má. "Nejdřív se ale z vězení musím doopravdy dostat! Do té je zbytečné cokoli říkat," přemítá Kajínek. Dodal ale, že stále cítí silnou podporu od lidí, kteří mu do vězení píší.


Co přesně Jiří Kajínek na dotazy TN.cz odepsal, se můžete podívat na přiložených kopiích obou stran dopisu. Tedy pokud se vám podaří rozluštit velmi nepřehledný rukopis.


Zdroj: TN.cz


Zdroj: TN.cz

Podívejte se na přepis dopisu: 

(části označené otazníkem, kurzívou a třemi tečkami jsou v originále hodně špatně čitelné, s analýzou dopisu pomohla redakci TV Nova grafoložka Zuzana Dobiášová)

1) Od prvopočátku šlo o zmanipulované vyšetřování i následné řízení u soudu. Nebylo žádný důvod se hájit jinak. Justice nový proces nepřipustí.

2) Všichni se ke mně chovají slušně, ale vždy ….Jirka? … byl a …?… jako diskriminován. Nestačí nespravedlivé odsouzení na doživotí bylo by to na delší povídání!

3) Nejtěžší je fakt, že ….Jirka?... odsouzený za …vraždu?..., co …Jirka?... neudělal!!!! Zkuste si představit, že vás nespravedlivě odsoudí na rok zkuste to! A na doživotí!!!!

4) Ze zdravotních důvodů nepracuji!! Přes …..?.... vězeňská služba odmítala začleňovat. Urazili ve vás člověka bez nároku na jeho přes… by mě chtěli nutit pracovat, ale najdou mi práci, kterou nemohu vykonávat! ….?... …?...

5) Ano, cítím velkou podporu!!! …?... …?... za tuto podporu moc děkuji!!

6) Samozřejmě mám představu co udělám, až vyjdu z vězení. Nejdříve je/mě ale z vězení musím ?dopravou? dostat. Do té doby je zbytečné cokoli říkat.

7) Věřím tomu, že prezident Miloš Zeman velmi vážně uvažuje o tom, že mi udělí milost. Nechápu, že by si někdo mohl vůbec myslet, že by to tak nemělo být.

8) Jaký by to mělo smysl? O milost …Jirka?... požádal několikrát

9) Justice opakovaně ukázala, že o obnovu procesu nestojí. Nepřekazí …?... …?... !

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz