Drogy

Stačí jeden dotek a je po vás! Nová děsivá droga už se šíří

Stačí jeden dotek a je po vás! Nová děsivá droga už se šíří
Zdroj: Thinkstockphotos

Americká policie veřejně varuje obyvatele před neuvěřitelně silnou drogou, která může člověka zabít jen tím, že se jí dotkne. Jde o velmi silný syntetický opiát.

Varování před substancí známou jako furanyl fentanyl bylo vydáno poté, co tato droga jen v Georgii loni způsobila 19 smrtí. Experti ji v letech 2015 a 2016 spojili s celkem 128 mrtvými.


Furanyl fentanyl je nebezpečný především tím, jak snadno se vstřebává. Není totiž třeba drogu konzumovat jako jiná narkotika. Látka se totiž do těla dostane i stykem s kůží a dotykem je možné do organismu vpravit i smrtelnou dávku, píše portál rt.com.


I z toho důvodu byl furanyl fentanyl za oceánem přidán na seznam těch nejnávykovějších drog. V návaznosti na stoupající počet předávkování a úmrtí pak policie v Georgii vydala již zmíněné veřejné varování.


Související obsah


Podle něho je furanyl fentanyl užíván stejně jako heroin a v Georgii ani jinde ve Spojených státech nemá žádné medicínské využití. Narkotikum je nejčastěji nabízeno ve formě prášku nebo tablet.


Policie také varuje, že smrtící droga se nemusí dostat do těla nedopatřením jen přes kůži, ale také vdechnutím. "Toxické je i to nejmenší množství této drogy a i velmi nízká dávka může způsobit smrt," cituje rt.com z dokumentu.


Související obsah


Fentanyl je v posledních letech v USA stále populárnější, ve státech Long Island a Connecticut už má na svědomí víc životů než klasický heroin.


Droga ovšem "neúřaduje" jen na opačné straně Atlantiku - fentanyl, kterému se také přezdívá Sériový vrah nebo Zdechni, už má na svědomí i několik životů ve Velké Británii. Naposledy šest mrtvých ve dvou dnech v polovině dubna v hrabství Yorkshire.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Policie hledá dívku, která má mít u sebe drogy! Veřejnost však na ní zaujalo něco úplně jiného

Barman viděl muže, jak na rande hodil dívce drogu do pití. Zachoval se podle vás jako hrdina?

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz