Kůň

William a Kate dárek z Čech nechtějí, nevyzvednutý čeká 6 let!

Od svatby britského královského páru prince Williama a vévodkyně Kate uplynulo už šest let a dar Národního hřebčína v Kladrubech, dnes jedenáctiletý bělouš, který už dokonce složil potřebné zkoušky a může se stát plemeníkem, stále zůstává v Česku. Královská rodina se na něj dokonce už ani neptá.

Před šesti lety novomanželé avizovali, že přivítají leccos, jen ne živé dary. Česká vláda ale celý svět překvapila a nadělila jim koně. Nedbala přitom toho, že podobný trapas se už stal.


"Samozřejmě nepředpokládáme, že dopadneme jako kolegové na Slovensku, kteří darovali královně lipického hřebce, který tam stojí dodnes," doufal v roce 2011 tehdejší ředitel hřebčína Jan Höck.
 

Když si volá královský dvůr se hřebčínem, o tomhle koni se už nikdo nebaví, britská strana navíc nechce ani jeho sperma, protože se na Ostrovech nenašla vhodná klisna. Takže kůň teď u nás udělá nejspíš úplně jinou kariéru. Jako plemeník.


Zatím roli alfasamce zastává jeho bratr, bělouš, kterého v Británii nechtějí, je ale prý výborným náhradníkem s dobrými geny.


Související obsah


Poté, co ho Britové odmítli, jeho ustájení a krmení už vyšlo na zhruba čtvrt milionu korun. Ačkoli je v republice nejslavnějším nechtěným dárkem, ošetřovatelé ho berou stejně jako jiného starokladrubáka.


S jedinou výjimkou - hřebec má doživotní "rezervaci" stáje číslo jedna, a tak krmení vždycky dostane jako první. Národní hřebčín doufá, že až se královský pár rozhodne navštívit Českou republiku, přijede se na svůj dárek alespoň podívat.
 

pez, Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kůň

Důležité Události

Krátká zpráva

Soudní dvůr EU: Rusko je zodpovědné za vraždu Litviněnka

Za smrt Alexandra Litviněnka je zodpovědné Rusko, uvedl Soudní dvůr EU. Bývalý ruský agent, ze kterého se později stal občan Británie, zemřel v Londýně v roce 2016 na otravu poloniem. Vyšetřování Spojeného království v roce 2016 došlo k závěru, že zabití pravděpodobně schválil prezident Vladimir Putin. Rusko nadále odmítá jakoukoliv spojitost se smrtí svého bývalého agenta.

Krátká zpráva

Kanadské volby podle předběžných odhadů vyhrál Justin Trudeau

Liberální strana získá v kanadských parlamentních volbách dostatek křesel, aby vytvořila další menšinovou vládu, předpovídá veřejnoprávní televize CBC. Konzervativci v čele s Erin O'Toolem už uznali porážku. Liberály vede 49letý Justin Trudeau, který poprvé zvítězil ve volbách v roce 2015. Podle CBC liberálové obsadí okolo 157 křesel z celkových 338, tedy stejně jako v roce 2019. Pro většinu v parlamentu je potřeba získat 170 křesel.

Píše se na Deník.cz