Mateřská škola

Školka hrůzy: Děti měly sprchovat ledovou vodou! Hoch má trauma

Možné týrání nejméně jednoho dítěte prošetřují policisté na Jihlavsku. Obrátili se na ně rodiče chlapce, který podle psychologa trpí kvůli zacházení dvou učitelek z mateřské školy v Puklicích na Jihlavsku psychickými problémy.

K výslechům na policii půjdou tento týden dvě učitelky z mateřské školy v Puklicích na Jihlavsku. Podnět k prošetření případu dali rodiče malého Tadeáška. Nelíbilo se jim chování učitelek vůči jejich synovi. Ten má teď údajně kvůli tomu psychické problémy. 

"Má jakýsi posttraumatický syndrom poté, co si vzpomněl a co nám řekl, že ho paní učitelka osprchovala studenou vodou," popsal otčím chlapce Jan Kymla.

Jako trest kromě sprchování studenou vodou prý měly využívat učitelky i další zvláštní metody. "Viděla jsem, že je nahej, že tam stojí ve třídě a je tam pouze paní uklízečka. Musel tam tak tři čtvrtě hodiny stát," řekla jeho matka.

"Do okamžiku, než maminka řekla, že jsem učitelka mateřské školy, tak na mě reagoval normálně, od toho okamžiku se chování změnilo rapidním způsobem. Začal být vystresovaný, lítat po místnosti," uvedla zdravotní pracovnice a bývalá učitelka Hana Kulhánková Ferdová. Ta už na školku také podala stížnost, podle ní totiž byly problémy v puklické školce už dříve.

Související obsah

"Přijaté oznámení v současné době prověřujeme," potvrdila mluvčí policie Jana Kroutilová. "Budu reagovat podle toho, jaké budou závěry české policie," vyjádřil se ředitel školky Jaroslav Taras.

Podobný případ údajného týraní jednoho z chlapců ze strany dvou učitelek mateřské školy policisté prověřují i v nedalekém Jamném na Jihlavsku. Ani tam vyšetřování ještě není u konce.

mom/David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz