Lochneska

Moře vyplavilo neznámé monstrum! Nikdo neví, co je zač

Na pobřeží indonéského ostrova vyplavilo moře záhadné monstrum. Patnáctimetrové zvíře je ve značném stádiu rozkladu a vědci si tak lámou hlavu, o jaký druh se vlastně jedná.

Neprostupné mořské hlubiny skrývají mnohá tajemství. Čas od času se ale na písčitých březích některá z nich objeví. Moře vyplaví záhadné tvory, kteří vědcům zamotají hlavu.

Jedno z nich teď objevil na odlehlé pláži obyvatel ostrova Seram v Indonésii. Přes 15 metrů dlouhé stvoření si muž nejdříve spletl s rybářskou lodí.

Kolem obří nafouklé zapáchající zdechliny se brzy začaly shromažďovat zástupy zvědavců. Nikdo z nich, ale nebyl schopen stvoření identifikovat. Rady si nevědí ani renomovaní odborníci. Jedni tvrdí, že se jedná o obří chobotnici, jiní vidí v tlejících zbytcích velrybu.

Záhadní tvorové nemusí mít vždycky obří rozměry a nemusejí ani pocházet z moře. Původ tvora vyvrženého na pláž v městečku Montauk na Long Islandu, zhruba 200 kilometrů od New Yorku v roce 2008 nebyl dosud spolehlivě objasněn. Většina odborníků ale tvrdí, že jde o mývala.

Proslulou se stala i bájná čupakabra žijící údajně v některých částech severní a jižní Ameriky. Poprvé bylo zvíře spatřeno v Portoriku v roce 1995. Má mít lysou kůži a chodit po zadních končetinách. Biologové a přírodovědci jsou ale toho názoru, že čupakabra je pouhou moderní legendou.

Související obsah

Ve výčtu tajemných tvorů nesmí být opomenuta Lochnesská příšera. Která snad nikdy nepřestane probouzet zájem záhadologů. I ta byla údajně několikrát vyfotografována. Většinou se ale jednalo o podvrh.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

OTŘESNÝ ZÁŽITEK: Žena našla ve své posteli děsivé monstrum! Co jí žilo celá léta na střeše?

Moře vyplavilo další strašidelné stvoření! Má dvě huby

vbo, Jana Gerleová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz