Zásah proudem

Mladík (24) lezl ve Strakonicích po vagónech, zasáhl ho proud

Nesmyslný hazard s životem se nevyplatil čtyřiadvacetiletému mladíkovi, který na strakonickém nádraží lezl po vagónech. Na střeše vagónu jej zasáhl proud. Vrtulník jihočeských záchranářů jej ve velmi vážném stavu přepravil na popáleninové centrum do Prahy.

"Dnes v ranních hodinách přijal operační důstojník zprávu, že na nádraží ve Strakonicích došlo k popálení mladého muže, který z dosud nezjištěných příčin vylezl na odstavený vagón, kde ho zasáhl elektrický výboj z troleje," uvedla mluvčí jihočeských policistů Lenka Pokorná.

Na místo vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému. Zdravotníci mladého muže, který utrpěl vážné popáleniny a při pádu z vagónu také zranění hlavy a břicha, resuscitovali a vrtulníkem převezli do popáleninového centra v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

"Policisté v současné době prověřují okolnosti a příčinu celé události," dodala policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Související obsah

Před šesti týdny řešili jihočeští záchranáři podobný případ na táborském nádraží. Proud zasáhl na odstavených vagónech dva chlapce ve věku okolo patnácti let.

Jednoho museli záchranáři přepravit vrtulníkem také na Královské Vinohrady, dalšího převezli sanitkou do táborské nemocnice (o případu jsme informovali ZDE).
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz