žumpa

Chlapeček (2), který se topil v žumpě, zemřel v nemocnici

V Únějovicích na Domažlicku včera večer spadl do zahradní žumpy dvouletý chlapeček. Rodiče ho našli asi až po patnácti minutách. Přivolaní záchranáři dítě resuscitovali a vrtulníkem převezli v kritickém stavu do Fakultní nemocnice v Plzni. Tam dnes ale zemřel.

Krátce po osmé hodině večer lidé zjistili, že chlapečka nemůžou na zahradě najít. Rodiče ho po dlouhých patnácti minutách našli v zahradní žumpě. Chlapeček tam byl podle informací televize Nova celou dobu hlavou dolů.

Rodiče okamžitě zavolali záchranku a na místo přiletěl vrtulník záchranné služby. Lékaři dítě resuscitovali, připojili na umělou plicní ventilaci a ve vážném stavu transportovali do nemocnice na urgentní příjem. "Na místo přijeli domažličtí kriminalisté, kteří případ prověřují," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Související obsah

Vyšetřovatelé zjišťují, co se přesně stalo a jak se malé dítě mohlo do plastové zahradní žumpy samo dostat. Policisté k případu zatím neposkytli podrobnější informace, takže není jasné, jestli si dítě víko od plastové nádoby samo odklopilo, nebo jestli se pod ním propadlo.

Rodiče se po nehodě zhroutili. "Poskytovali jsme jim psychologickou pomoc," potvrdila mluvčí Dagmar Brožová. Podle informací televize Nova ležel chlapeček v kritickém stavu v plzeňské fakultní nemocnici a dnes svůj boj o život prohrál.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz