žumpa

Chlapeček (2), který se topil v žumpě, zemřel v nemocnici

V Únějovicích na Domažlicku včera večer spadl do zahradní žumpy dvouletý chlapeček. Rodiče ho našli asi až po patnácti minutách. Přivolaní záchranáři dítě resuscitovali a vrtulníkem převezli v kritickém stavu do Fakultní nemocnice v Plzni. Tam dnes ale zemřel.

Krátce po osmé hodině večer lidé zjistili, že chlapečka nemůžou na zahradě najít. Rodiče ho po dlouhých patnácti minutách našli v zahradní žumpě. Chlapeček tam byl podle informací televize Nova celou dobu hlavou dolů.

Rodiče okamžitě zavolali záchranku a na místo přiletěl vrtulník záchranné služby. Lékaři dítě resuscitovali, připojili na umělou plicní ventilaci a ve vážném stavu transportovali do nemocnice na urgentní příjem. "Na místo přijeli domažličtí kriminalisté, kteří případ prověřují," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Související obsah

Vyšetřovatelé zjišťují, co se přesně stalo a jak se malé dítě mohlo do plastové zahradní žumpy samo dostat. Policisté k případu zatím neposkytli podrobnější informace, takže není jasné, jestli si dítě víko od plastové nádoby samo odklopilo, nebo jestli se pod ním propadlo.

Rodiče se po nehodě zhroutili. "Poskytovali jsme jim psychologickou pomoc," potvrdila mluvčí Dagmar Brožová. Podle informací televize Nova ležel chlapeček v kritickém stavu v plzeňské fakultní nemocnici a dnes svůj boj o život prohrál.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz