Michal Jančařík

Michal Jančařík dál bojuje! Už má za sebou první kroky. ROZHOVOR

Náš oblíbený kolega Michal Jančařík má před sebou poslední měsíc léčení v rehabilitačním centru v Kladrubech. Daří se mu skvěle, prožil právě Kladrubské hry a má za sebou první výlet v zahraničí. A ve zdraví přežil i další pád z vozíku. Navíc mu ohromně pomáhají lidé, kteří mu píší celou řadu dopisů.

Michala naše reportérka zastihla zrovna při velkém sportovním klání, které se koná každý rok v Kladrubech. Jedná se o Kladrubské hry, které pořádají fyzioterapeuti. Letošní rok je navíc výjimečný v tom, že se jedná o 100. ročník.

Jančařík se dál zotavuje z těžkých zdravotních komplikací, které ho postihly minulý rok na podzim. Nejprve musel podstoupit transplantaci ledviny. Následně mu ale praskla céva a vytékající krev tlačila na míchu. Tlak byl tak velký, že Michal přestal hýbat nohama.

Michal se výrazně zlepšuje, už dokonce udělal první kroky na "lokomatu". "Tady opravdu na tom lokomatu už jsem měl pocit, že hodím. To bylo tak báječný. To si neumíš představit, ten pocit z toho obyčejného kroku, který pro lidi běžně nic neznamená, tak já jsem z toho byl v ráji," popsal Michal pocity z rehabilitace.

V té mu výrazně pomáhá nejen podpora rodiny, ale také diváků, kteří mu posílají dopisy a přání, aby se brzo uzdravil. A chodí mu jich opravdu mnoho.

Související obsah

Kromě rehabilitací se Michal dostane občas i na výlet, například už vyrazil s kamarádem do Prahy, cesta ale neskončila přesně podle představ. Kamarádovi se totiž podařilo Michala vyklopit z vozíku. Naštěstí se mu víceméně nic nestalo, i když dopadl na všechny čtyři. "Kolena jsem měl odřený, ale jinak v pohodě. Nějaký kolemjdoucí mě tam zvedal, s kamarádem mě čapli a zase mě dali na vozík, nic se nestalo," smál se Michal.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz