OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Fórum celiaků: Skvělá možnost k objevení možností bezlepkové stravy!

Na výstavišti v pražských Letňanech proběhl tento víkend již 12. ročník Fóra celiaků, které pořádá Společnost pro bezlepkovou dietu. Návštěvníci si zde na jednom místě mohou prohlédnout, ochutnat, ale i zakoupit široký sortiment bezlepkových potravin.

Kromě menších firem, specializujících se na bezlepkovou stravu, na akci nechybí ani někteří velcí výrobci. Že i jejich výrobky jsou bezlepkové, pak řadu lidí překvapí! "Například zelenina nebo džemy jsou přirozeně bezlepkové, ovšem celiaky mnohdy překvapí, když jim nabídneme například bezlepkové hotové omáčky, kečupy nebo pomazánky a paštiky," popisuje PR manažer společnosti Hamé Petr Kopáček.

Společnost Hamé má například v současné době ve svém portfoliu na 600 bezlepkových výrobků. "Tři naše závody jsou nyní v podstatě kompletně bezlepkové. Například náš celý rajčatový program nabízíme vhodný pro celiaky, to znamená bez lepku," vysvětluje Kopáček.

Související obsah

Sortiment bezlepkových potravin se neustále rozšiřuje napříč výrobci. A toho si všímají i sami návštěvníci Fóra celiaků. Většinou si chválí širokou nabídku i možnosti ochutnání jednotlivých potravin: "Je úžasné, že si můžete ty věci ochutnat, protože přece jenom ty jídla pro celiaky mají svoji specifickou chuť. Takže výhoda, že ochutnáte, nakoupíte a odjedete," chválí akci jeden z oslovených návštěvníků. A zdejší nabídka se líbí i dalším: "Je to určitě čím dál chutnější to jídlo, " pochvaluje si potraviny oslovená paní.

Pro řadu lidí je Fórum celiaků jednou z mála možností, jak si udělat představu o současných možnostech na tuzemském trhu. V případě některých menších výrobců je pak akce ideální k nákupu potravin, které jinak nebývají v obchodech příliš k dostání. To ale není případ zmiňované společnosti Hamé, která má svůj sortiment běžně k dostání ve standardních obchodních sítích: "Ale máme i e-shop, kde je specializovaná sekce s výrobky vhodnými pro celiaky," vyzdvihuje další prodejní kanál Petr Kopáček.

Související obsah

Pro snazší orientaci pak označuje Hamé své bezlepkové výrobky speciálním logem s přeškrtnutým klasem. Ačkoliv situace na trhu s bezlepkovými potravinami se u nás za poslední roky výrazně zlepšila, stále se je kam posouvat. Toho si je vědoma řada potravinářských společností, ve kterých tak vyvíjejí čím dál více produktů vhodných pro celiaky. Přesvědčit se můžete na některém z dalších ročníků Fóra celiaků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz