O2

O2 měla obří výpadek roamingu. Zákazníky chce odškodnit

O2 měla obří výpadek roamingu. Zákazníky chce odškodnit
Zdroj: Profimedia

Velký výpadek služeb O2 v zahraničí postihl české zákazníky. Od úterního odpoledne se nemhli přihlásit do sítě a nebylo možné jim ani zavolat. O2 ve středu odpoledne oznámilo, že problém se povedlo odstranit jen částečně. Až večer byl roaming z velké části opět funkční

"Problém se zatím podařilo odstranit pouze částečně a momentálně nedokážeme ani přibližně říct, kdy budou roamingové služby kompletně obnovené," řekla TN.cz ve středu po 17. hodině mluvčí O2 Lucie Pecháčková.


Kolem osmé večer společnost na své facebookové stránce oznámila, že většina roamingových služeb opět funguje. "Nadále sledujeme stabilitu. Další detaily, včetně kompenzace pro zákazníky, oznámíme během čtvrtka. Všem zákazníkům se omlouváme," sype si O2 popel na hlavu.


Operátor O2 a velká část jeho českých zákazníků, kteří jsou právě v zahraničí, se od úterka potýkali s masivním výpadkem služeb. Lidé se nemohli se svými telefony přihlásit do sítě, ani nebylo možné se jim dovolat.

"Já například mohu přijít o práci pokud mi dnes bude zaměstnavatel volat a já nebudu dostupná," napsala redakci TN.cz jedna ze čtenářek. "Prosím o rozšíření této informace pro veřejnost. Mohlo by to zmírnit případně následky či uklidnit rodiny těch,kteří jsou v zahraničí a nemohou komunikovat," dodala.

Související obsah

O varování svých zákazníků se snažil i operátor O2. Informace o výpadku rozesílal do médií a zveřejnil je i na svých stránkách a facebookovém profilu. Podle operátora byla chyba u dodavatele, nicméně O2 spolupracovalo na řešení problému.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz