Plameňák

Ubitý plameňák u soudu neskončí, rodiče tyranů ho budou splácet

Případ tří dětí, které umlátily v jihlavské ZOO plameňáka, bude vyřešen mimosoudním vyrovnáním. Rodiče chlapců se na tom domluvili s vedením zahrady. Dohodli si výši splátek za ubité zvíře.

Rodiče tří chlapců, kteří na začátku března bezdůvodně a hlavně surově v jihlavské zoo umlátili plameňáka, se konečně v poslední možný den před vypršením ultimáta ze strany zoo s vedením zahrady dohodli na splácení 32 tisíc za ubité zvíře.

Trvalo to téměř tři měsíce. Rodiče chlapců nejdřív nekomunikovali vůbec. A to i přesto, že slíbili škodu za ubité zvíře uhradit. Poté, co vedení zahrady pohrozilo žalobou - nabídli splácet tři tisíce korun měsíčně.


To zahrada odmítla s tím, že by se to nestihlo do konce roku a tudiž nemohlo být zaneseno do letošního účetnictví. Splácet tak nakonec rodiny budou čtyři a půl tisíce měsíčně. První splátka má dorazit příští měsíc.


Související obsah


Pokud se peníze zpozdí, zoo se hodlá okamžitě obrátit na soud.

Chlapce ve věku 5 , 6 a 8 let se poté, co jednoho plameňáka umlátili a dalšího zranili, podařilo chytit strážníkům díky kamerovému systému. Teď už se jihlavské hejno rozrůstá. Plameňáci už vyvedli sedm mladých a další sedí na vejcích.

pez, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz