Legendy

V Bohnicích vystavují legendární historická auta a motorky

Park psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích patří o víkendu rychlým kolům. Startuje čtvrtý ročník motoristické slavnosti Legendy, která bude patřit italskému designu. Návštěvníky čeká více než tisíc nových i historických aut a motocyklů. Nechybí ani luxusní vozy.

Na 64 hektarech anglického parku bohnické léčebny představí 23 automobilek své nejnovější kousky i historické skvosty. Hlavní roli hraje italský design. "Představují se tady čtyři italská studia, kromě toho se tady oslavuje 50 let AMG a 70 let Ferarri," prozradil organizátor a zakaldatel setkání Legendy Lubor Kos.

Hvězdami třídy supersport jsou Lamborghini Centenario, Ferrari F12tdf nebo Pagani Huayra. A například pod kapotou Pagani se skrývá 730 koní. Na stovku se dostane už za 3,3 sekundy a unášet řidiče dokáže rychlostí až 360 kilometrů za hodinu.

Související obsah

Hrdina čtvrtého dílu filmu Transformers je podepsán zakladatelem automobilky Horaciem Paganim. Jeho cena dosahuje 40 milionů korun bez daně. Vyráběn je jak švýcarské hodinky. "Všechny šrouby, které jsou z titanu, na sobě mají šestimístné číslo. Jjsou takzvaně zapečetěny v tom voze a uvedeny v manuálu - přesně jejich poloha a pozice," vyložil jednu ze zajímavostí Lubor Kos.

Motoshow Legendy nahlíží i do historie. Nejvzácnější exponáty pocházejí ze začátku minulého století. Návštěvníci tak mohou sledovat, jak se auta v oblasti designu i technologií vyvíjela. Nechybí tu ani stroje na dvou kolech. "Máme tady superbike Ducati, máme tady i motorky od MV Agusta," jemnoval nejzajímavější exponáty Lubor Kos.

Související obsah

Více než sedmdesáti motocyklům opět vládne italský design. Krásu vybraných aut nebo motocyklů budou návštěvníci obdivovat i na exhibiční trati. Některé vozy budou mít v České republice svou premiéru. Doprovodný program nezapomíná ani na děti, pro které je připravena offroad aréna, motokáry nebo minitanky. Brány motoristické slavnosti Legendy v parku bohnické léčebny jsou otevřeny v sobotu i v neděli.
 

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz