Domácí

Nová fakta: Takhle vyšetřovala policie smrt Kramných v Egyptě

Nová fakta: Takhle vyšetřovala policie smrt Kramných v Egyptě

Takhle pracuje česká policie! Podle zjištění spolku Šalamoun stála cesta kriminalistů, kteří v Egyptě vyšetřovali smrt Moniky a Klárky Kramných, více než 200 tisíc. A výsledek? Pár fotek a žádné důkazy.

Sledovanou kauzu Petra Kramného provází celá řada nejasností a spolek Šalamoun nyní přišel s tím, že v případu došlo k výraznému selhání. Ve dnech 28. 2. 2014 až 8. 3. 2014 se konala služební cesta do Egyptské arabské republiky v souvislosti s vyšetřováním. Účastnili se jí 3 příslušníci policie Moravskoslezského kraje, 2 příslušníci policejního prezidia ČR a také MUDr. Igor Dvořáček.

Celá akce podle spolku Šalamoun přišla na 225 497,97 korun, to je cena za cestu policistů, cestu Dvořáčka policie nehradila. Nikde ale není uvedeno, jaký byl přesný cíl cesty, kdo k ní dal pokyn nebo kdo vybral osoby, které se cesty účastnily.

Podle spolku byla cesta zbytečná. Až 1. 7. 2015 v průběhu hlavního líčení se objevila fotodokumentace z místa činu, kterou policie obdržela při této služební cestě. Jiný výsledek podle spolku není.

Za zcela zásadní skutečnost označil spolek fakt, že se této cesty účastnil přednosta Ústavu soudního lékařství v Ostravě MUDr. Igor Dvořáček, který v případu působil. Podle spolku Dvořáček zatajil, že se této cesty účastnil. Neuvedl to ani ve zdravotním posudku Kramného, ani u své výpovědi během hlavního líčení.

Související obsah

Dvořáček také během cesty mluvil s lékařem MUDr. Walidem Nagim, který prováděl pitvu Moniky a Kláry Kramných dne 31. 7. 2013. Spolek považuje za problematické, že o tom nebyla informována obhajoba, která tak byla zkrácena na svých právech.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vražda v Egyptě! Poznali byste, kdo bude hrát hlavní roli Petra Kramného?

TO JE SÍLA: Muž, který usvědčil Kajínka se vyjádřil k jeho propuštění! Z jeho vzkazu mrazí

klma, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz