Petr Kramný

Kramný nevinen?! Selhání justice, chybný posudek, říká Šalamoun

Kramný nevinen?! Selhání justice, chybný posudek, říká Šalamoun
Petr Kramný u soudu, 2016 | Zdroj: TV Nova

Je Petr Kramný nevinnou obětí justičního selhání?! Spolek Šalamoun upozornil na další údajné pochybení v případu odsouzeného vraha Petra Kramného. Je jím znalecký posudek z elektrotechniky, který podle Šalamounu obsahuje zásadní nesrovnalosti ve prospěch Kramného.

Spolek na podporu nezávislé justice Šalamoun napadl další z pilířů obžaloby a následných rozsudků nad Petrem Kramným. Je jím posudek znalce z oboru elektrotechniky, který se vyjadřoval ke způsobu smrti Moniky a Kláry Kramných a orientační nákres pokoje, kde mělo dojít ke dvojnásobné vraždě.

Znalcem z oboru elektrotechniky byl profesor Karel Sokanský. "Tento znalec je autorem závěru, že Petr Kramný mohl zavraždit svoji manželku a dceru, a to buď jednopólovým nebo dvoupólovým dotykem. Tento závěr tohoto znalce se opakuje ve všech výrokových částech všech rozsudků. Až sem slyším skřípání zubů odborníků v oboru, jak lze jednopólovým dotykem na dřevěné posteli, která má běžnou matraci bez pružin a je postavena na kachlíkové podlaze, možno zabít dva lidi jednou ranou a dokonce najedou," napadá místopředseda spolku Šalamoun Václav Peričevič.

Související obsah

Spolek se snaží v už uzavřeném a pravomocně odsouzeném případu Petra Kramného dosáhnout znovuotevření kauzy. Kramný je podle spolku nevinný. Šalamoun napadá údajné nesrovnalosti v materiálech k procesu, v důkazech, ze kterých vycházel soud i v odůvodnění rozsudku.

Jedním z takových materiálů byl i “Orientační nákres pokoje 6443". Ten podle Šalamounu nesedí. "Pominu drobnost, že poněkud nesouhlasí číslo pokoje (správně 6343 - pozn. redakce) a není zřejmé, který pokoj (...)policejní důstojník maloval. Nákres pokoje je zrcadlově otočen oproti pokoji 6343, kde se stala tragédie rodiny Kramných. V prvním případě zrcadlově otočí obrázky srdce Moniky a Kláry Kramných s lajdáckou výmluvou, že vložili sklíčka do mikroskopu obráceně a nyní obráceně načrtnou nákres pokoje," stěžuje si Peričevič.

Související obsah

"Těchto drobností si žádný ze soudců ani nevšimnul, a to včetně soudu Nejvyššího. Tento stav jednoznačně vypovídá o kvalitě práce těchto soudců, mediální poptávky a totálního selhání justice v trestní věci Petra Kramného. S veškerou vážností, ve světle všech nových skutečností, soudům dosud neznámých, je nutno konstatovat, že další a daleko šokující zjištění budou následovat," slíbil místopředseda spolku Peričevič.

Šalamoun už koncem května upozornil na to, že egyptský patolog Walid Mohamad Nagi vyloučil, že by těla nesla známky zásahu elektřinou a trvá na svém závěru o otravě. Více si můžete přečíst zde: Zásadní zpráva pro Kramného! Egyptská pitva vyloučila elektřinu.

S teorií o otravě přišel také pracovník Ústavu patologické fyziologie Lékařské fakulty v Plzni Václav Žalud. Podle něj mohl Moniku a Klárku zabít toxický jed tetrodotoxin. Obsahují ho ryby druhu čtverzubců, které jsou známy pod japonským jménem fugu a žijí i v Rudém moři u egyptského pobřeží. Patří k delikatesám, ale jejich příprava je složitá, protože v orgánech a krvi ryby koluje tento silný neurotoxin. Více o teorii otravy Kramných touto rybou, si přečtěte zde: Petr Kramný možná nezabíjel. Odborník přišel s novou teorií!

Reportáž TV Nova:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vražda v Egyptě! Poznali byste, kdo bude hrát hlavní roli Petra Kramného?

TO JE SÍLA: Muž, který usvědčil Kajínka se vyjádřil k jeho propuštění! Z jeho vzkazu mrazí

tn.cz / gar

K tématu Petr Kramný

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz