Domácí

Zákaz kouření v praxi: Lidé kouří před hospodami a ruší okolí

Protikuřácký zákon už začíná vadit nejen kuřákům, ale i lidem bydlícím v okolí restaurací. Kouřit se totiž teď chodí před hospody a místní si stěžují na rušení nočního klidu. Řešení situace je ale v nedohlednu.

Obyvatelé domů, kteří mají svá okna poblíž hospod a restaurací, si stěžují, že kuřáci, kteří chodí kouřit ven, po desáté hodině skutečně ruší noční klid. Nájemníky mnohdy obtěžuje i cigaretový kouř z ulice.

"Může obtěžovat například nájemníky, kteří bydlí nad restaurační provozovnou, respektive nad její zahrádkou. Samotné řešení je však obtížné a je spíš v rovině občanskoprávní," vysvětlil mluvčí městské policie Jan Čihák.

Pražská městská policie od začátku června přijala na 650 oznámení týkající se rušení nočního klidu. "Oproti pracovním dnům se jedná o 50 procentní nárůst. V těchto letních měsících je zvýšený nárůst volání běžný, je velmi brzo soudit, zda je zvýšený počet volání dán novým zákonem," doplnil Čihák.

Některé podniky po zavedení protikuřáckého zákona přišly s vlastními rituály, jak chtějí zabránit kouření uvnitř restaurací. Hospodský zazvoní na zvonek, celá hospoda hromadně vstane a jde na povel kouřit ven i s hospodským.

Související obsah

Zda a jestli se skutečně počty případů rušení nočního klidu zvýší kvůli protikuřáckému zákonu bude podle pražských strážníků možné vyhodnotit nejdříve v červenci.

ČTĚTE TAKÉ:

Rady, jak přestat kouřit! Kolik ušetříte? KALKULAČKA
Jak kouření ovlivňuje vzhled a tělo?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz