Vražda

Kluci rozdupali bezdomovci hlavu. Jsou ale mladí, hrozí jim jen 10 let

Brutální loňská vražda bezdomovce v Ústí, se dostala před soud. Vrahy jsou dva teenageři, kteří navíc muže bez domova umlátili mimořádně surově. A navíc jen tak pro zábavu a uvolnění, jak zaznělo u soudu. Pro nízký věk jim hrozí "jen" deset let vězení.

Dva teprve šestnáctiletí kluci umlátili bezdomovce tak surovým způsobem, že bylo pro policisty náročné muže vůbec identifikovat. Stalo se to loni v září v Ústí nad Labem. Oba chlapci dnes stanuli před soudem.

Šestnáctiletý Daniel a stejně starý Slavomír se podle obžaloby koncem loňského září nudili. A proto si vymysleli, že zbijí bezdomovce, který přespával v opuštěné zahradní chatce na ústeckém Střekově. Přepadnout ho měli v noci a umlátit tak surově, že ho podle obličeje nešlo identifikovat.

Související obsah

S takovou brutalitou se státní zástupce ještě nesetkal. "Je to první věc, kterou takovýmto způsobem žaluju," přiznal dozorující státní zástupce Jan Veselý.

Související obsah

Oba chlapci se šli podle obžaloby po útoku domů prospat. Ráno se s vraždou bezdomovce zřejmě chtěli chlubit kamarádům. Podle vyšetřovatelů jim šlo jen o to, předvést se před okolím. "Šlo o jistý druh zábavy a uvolnění se, a získání určitého postavení v rámci sociální skupiny," uvedl státní zástupce Veselý.

Související obsah

Teď jsou oba ve vazbě, soud kvůli jejich nízkému věku probíhá s vyloučením veřejnosti. Oběma kvůli jejich věku hrozí nanejvýš desetiletý trest vězení.
 

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz