Země

NASA našla 10 planet podobných Zemi. Může na nich být život

Vědci z NASA objevili 219 nových objektů. Z toho minimálně deset z nich splňuje předpoklady pro život. Lidstvu se tak možná otevírají další možnosti, kam se přemístit, až bude naše planeta neobyvatelná.

Americká NASA na mimořádné tiskové konferenci oznámila, že objevila 219 planet mimo náš solární systém. Deset z nich jsou celkem podobné Zemi.

To znamená, že jsou v obyvatelném pásmu u své hvězdy. Žádná z nich není moc blízko, takže tam není příliš teplo. Ani není moc daleko, takže by tam mohla být voda v tekutém stavu. Právě voda je nejdůležitějším faktorem, aby na jedné z planet mohl existovat život.

Související obsah

"Snažíme se zjistit, kolik je ve galaxii planet, které jsou podobné Zemi," řekla vědkyně Susan Thompsoová. Nové planety hledá teleskop Kepler, který už jich našel 4034. Dalším pozorováním se zjistilo, že 2335 z nich obíhá kolem své hvězdy.

Co se týče planet podobných Zemi, těch už známe celkem 50. Z toho je však jistě potvrzených jen 30. Většina z nich má oběžnou dráhu mnohem kratší než je náš rok.

Nacházení nových planet je nutností i podle vědce Stephena Hawkinga. Ve svém nedávném prohlášení totiž uvedl, že Zemi zbývá asi posledních 100 let, kdy ji budou moci lidé obývat. Planetu podle vědce totiž totálně zničilo globální oteplování a je proto nutné začít kolonizovat nové světy ve vesmíru.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz