Roaming

Změny roamingu: Švýcarsko je stejně drahé jako Haiti!

Změny roamingu: Švýcarsko je stejně drahé jako Haiti!
Zdroj: Profimedia

Už bezmála týden mohou zákazníci českých mobilních operátorů po Evropě volat a posílat SMS za stejné ceny jako doma v ČR. Jenže nová pravidla pro roaming neplatí všude a třeba ve Švýcarsku jsou ceny závratné.

Do Švýcarska je to z Česka jen pár stovek kilometrů a spousta Čechů tam jezdí na dovolenou. Jenže pro mobilní operátory je země proslavená hodinami, sýry a čokoládou na stejné úrovni jako země v Africe nebo v Asii.


Nejlépe je to vidět na cenách mobilních dat - jeden megabajt dat totiž stojí zákazníky O2 240 korun a klienty Vodafonu dokonce ještě o 12 korun víc. Relativně nízká je cena dat u T-Mobilu, i tak je ale 75 korun za megabajt pořádná pálka.

Především pro zákazníky Vodafonu musí být nynější ceny šok - ještě nedávno totiž megabajt dat ve Švýcarsku stál korunu a 63 haléřů, nyní je to již zmíněných 252 korun.

Související obsah

 

Kámen úrazu je v tom, že Vodafone ještě nedávno zcela dobrovolně Švýcarsko zařazoval po bok zemí EU a vycházel tak svým zákazníkům vlastně vstříc. Po zrušení roamingu v zemích EU ovšem od tohoto "zvýhodnění" ustoupil a Švýcarsko tak spadlo do jiné cenové hladiny.


Vodafone

Zdroj: oficiální zdroj

Ze stránek Vodafonu vyplývá, že Švýcarsko je momentálně stejně drahé jako Haiti nebo Japonsko. Mimo regulovanou zónu s domácími cenami patří dále mimo jiné i velká část Balkánu (Srbsko, Bosna a Hercegovina nebo Albánie) nebo Ukrajina.


O2

Zdroj: oficiální zdroj

K situaci na trhu už se na Twitteru vyjádřil i Český telekomunikační úřad, který oznámil, že bedlivě sleduje, jak čeští operátoři zareagovali na nové nařízení EU o roamingu. "Některé nevhodné reakce již prošetřujeme," uvedl ČTÚ.


T-Mobile

Zdroj: oficiální zdroj

Rada pro zákazníky je jednoduchá - věnujte velkou pozornost tomu, za kolik váš operátor nabízí roaming do konkrétní země, abyste poté při vyúčtování zděšeně nekoukali na mnohaciferné částky.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz